Докато малолетни раждат, ще има повече недоносени бебета 07.06 | 17:05
7 хил. са родилките под 18 години, отчитат от ДАЗД

Всяка година близо 7 хиляди момичета под 18-годишна възраст раждат. Това съобщи председателят на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) Калин Каменов.
Той твърди, че такива случаи има почти всяка седмица, а те увеличават шансовете за раждане на недоносени деца, деца с увреждания и изоставянето им.
"Докато в България продължава да има малолетни и непълнолетни родилки, броят на недоносените деца ще расте", обясни Каменов.
По думите му доскоро в България почти не е имало осъдени за сексуални контакти с деца. Едва през 2012 година е имало 300 досъдебни производства и 200 осъдени, но това е осъществено след натиск от страна на самия Каменов.
Според него е необходимо да се започне работа в гета и етномалцинствени общности. "При тях трябва да бъдат изпратени акушери, педиатри и представители на държавата, които да ги ограмотяват", смята той.
Каменов е категоричен, че никой не се е интересувал от тези хора. Той твърди, че е бил в гета, в които живеят по 14 деца в колиба без никаква хигиена, а раждаемостта е перманентна и майките раждат на място, на тревата.
Според Каменов това е като живот в джунглата, а институциите, включително Народното събрание и прокуратурата, също трябва да работят за опазването на правата на децата и на техните родители.
Водещи
-
Преизбраха Слави Трифонов за лидер на "Има такъв народ"
Националната конференция на партията е взела и други важни решения
17.05 | 18:03
-
БСП с позиция: Подкрепи въвеждането на еврото
17.05 | 18:02
-
Училищни автобуси ще развозват деца за матурите
По инициатива на министър Красимир Вълчев от 16 май е сформиран щаб във връзка със ситуацията...
17.05 | 18:01
-
Израел "подпали" и Евровизия
Увеличават се призивите страната да бъде изхвърлена от песенния конкурс заради офанзивата си в...
17.05 | 18:00
Най-четени
-
Емил Радев преди всички: Конвергентният доклад за България е положителен
След няколко дни той ще бъде представен, уточне евродепутатът от ГЕРБ
17.05 | 10:00
-
Транспортът в София няма да се движи, докато не бъдат удовлетворени исканията на транспортните работници
Това заявипредседателят на Федерацията на транспортните работници "Подкрепа" Иван Кирилов
17.05 | 12:00
-
Волгин: Днес отменят референдума, утре ще отменят и изборите
Искаме хората да бъдат питани! Въпросът не е за еврото, а за демокрацията, заяви...
17.05 | 16:00