За първи път показват телемедицинска свързаност у нас 29.07 | 08:10
На живо може да се проследи извършването на операция за отстраняване на карцином на гърдата

Първа АГ болница "Св. София” ще представи проект за телемедицинска свързаност, съобщиха от болницата. Партньор по проекта "Телемедицинска свързаност между ПСАГБАЛ "Света София" гр. София и УМБАЛ "Света Марина", гр. Варна" е и ВМА.
На живо може да се проследи извършването на операция за отстраняване на карцином на гърдата. Интервенцията ще се извърши от д-р Евгений Василев от Първа АГ Болница "Света София". Операцията ще се наблюдава и консултира от проф. Радослав Радев, гръден хирург в УМБАЛ "Света Марина" и декан на Факултета по медицина към МУ-Варна и д-р Иван Красналиев, патолог.
Телемост ще бъде осъществен и с ВМА, където полк. доц. Деян Йорданов, Началник клиника "Гръдна хирургия" и д-р Албена Факирова, патолог също ще консултират операцията. Участие в събитието ще вземат изпълнителният директор на ПСАГБАЛ "Света София" д-р Иван Костов и ректорът на МУ-Варна проф. Красимир Иванов.
Поканени са и д-р Нигяр Джафер, председател на Комисия по здравеопазването към 42-ро НС, д-р Таня Андреева, министър на здравеопазването, д-р Анелия Клисарова, министър на образованието и науката, д-р Бойко Пенков, заместник-министър на здравеопазването, Йорданка Фандъкова, кмет на гр. София, д-р Румяна Тодорова, управител на НЗОК.
Водещи
-
Бюджетът е разчетен така, че е почти неизпълним в приходната му част
БНБ може да печати евробанкноти, но първо трябва да се премине през целия процес по приемане...
05.07 | 18:00
-
България е увеличила с 2500% износа на ток
Рекордът е на фона на трудната за енергетиката ни 2024-а година
05.07 | 17:41
-
Спецов: Икономическата обстановка у нас се подобрява
НАП отчита ръст в приходната част, Спецов разкритикува търговците за увеличаването на цените
05.07 | 17:20
-
Димитър Вацов: С държавата Пеевски прави същото, което направи с ДПС
"Борисов и Пеевски държат линия на отворени врати към крайните националисти"
05.07 | 17:00
Най-четени
-
Караджов: Климатиците в немските ни вагони не работят, прозорците не се отварят
Така те стават като пещ, категоричен е министърът
05.07 | 15:00
-
МВР отбелязва 146 години от създаването си
05.07 | 11:00
-
Пожар изпепели къщи и селскостопански постройки в Раковица
Огънят е локализиран, но все още има тлеещи сгради
05.07 | 10:40