Изграждат нов медицински център в Малко Търново 09.10 | 10:44
Той ще се помещава в едно от крилата на старата болница

Община Малко Търново изгражда нов медицински център, за който е кандидатствала пред Министерството на регионалното развитие и благоустройството, съобщава БТА.
На 25 октомври ще бъде подписан и официалният договор за медицинския център. Сумата, отпусната за построяването му е 940 хил. лева. Те ще са предназначени за ремонтирането на едно от крилата на старата болница.
В него ще бъдат поставени десет легла за лежащо болни, на които се налага да стоят в болница до 48 часа.
Самата сграда ще бъде ремонтирана и ще бъде оборудвана с медицинска техника. Новият център ще разполага и със специализиран автомобил.
Предвидено е обособяването на четири кабинета - кардиологичен, детски, неврологичен и хирургически.
Това са най-честите оплаквания, за които жителите на Малко Търново и околните селища търсят медицинска помощ.
Водещи
-
Министър Дилов: Отбранителната индустрия осигурява над 4 на сто от БВП
Основна причина за ръста в износа на продукти, свързани с отбраната, е войната между Украйна и...
08.09 | 10:20
-
Тръмп посреща европейски лидери в опит за напредък за мир в Украйна
Те ще посетят Белия дом днес и утре
08.09 | 10:00
-
Побоят над МВР шефа в Русе: Противоречива информация и различни версии
Тихомир Безлов и Любомир Рангелов с горещ коментар
08.09 | 09:45
Най-четени
-
Побоят над МВР шефа в Русе: Противоречива информация и различни версии
Тихомир Безлов и Любомир Рангелов с горещ коментар
08.09 | 09:45