МЗ получава 9,7 млн. лева за изграждането на информационна система 14.07 | 07:17
Средствата се предоставят по ОП „Развитие на човешките ресурси”

Министерство на здравеопазването ще получи 9.7 млн. лв. за изграждането на електронна здравна система, съобщиха от пресцентъра на ведомството.
Средствата се предоставят от МТСП по схема "Национална здравно-информационна система" на Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси”. Чрез електронната система ще се подобри ефективността и управлението на здравеопазването, а оттам и качеството на предлаганите услуги.
Министърът на труда и социалната политика Тотю Младенов и министърът на здравеопазването д-р Стефан Константинов ще подпишат договора за предоставяне на безвъзмездната финансова помощ утре -14 юли. Церемонията ще се проведе от 10.00 часа в сградата на Министерство на здравеопазването.
Министерство на здравеопазването е конкретен бенефициент по схемата, а договарящ орган Министерство на труда и социалната политика. Проектът се изпълнява по Приоритетна ос 6 – повишаване ефективността на институциите на пазара на труда, социалните и здравни услуги. Договорът ще се реализира до 2013 година за общо 27 месеца, а бюджетът му е в размер на 9 729 833 лева.
Основната цел е подобряване на здравните услуги на всички нива, чрез използване на съвременни информационни и комуникационни технологии. Очакваните ползи от изграждането на национална здравно-информационна система са повишена ефективност на системата на здравеопазването, включително медицинското обслужване при оптимизирани разходи; повишаване възможностите на пациента за избор на здравни услуги чрез осигуряване на достъп до информация; създаване на нови взаимоотношения между гражданите и здравния специалист, при които решенията се вземат с участието на двете страни.
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00