Месоядните хора – по-здрави от вегетарианците 09.05 | 21:15
Рак, алерги и психични разстройства застигат отреклите се от месото

Хората, които ядат, месо са по-здрави отколкото вегетарианците, показва ново австрийско проучване, цитирано от британския в. "Индипендънт", цитиран от БГНЕС.
Според изследователи от Медицинския университет в Грац, Австрия, вегетарианската диета, която се характеризира с по-нисък прием на наситени мазнини и холестерол, заради увеличения прием на плодове, зеленчуци и пълнозърнести продукти, увеличава риска от рак, алергии и психически проблеми като депресия и тревожност.
Проучването използва информация от австрийската база данни, за да проучи хранителните навици и начин на живот на 1320 души. Групата включва 330 вегетарианци, 330 души, които ядат месо, но също така и много плодове и зеленчуци, 300 души, които се хранят нормално, но консумират по-малко месо и 330 души, които ядат месо в големи количества. Те също така са разделени и по възраст, пол и социално-икономически статус.
Според резултатите вегетарианците консумират по-малко алкохол и имат по-нисък индекс на телесните мазнини, но въпреки това са в по-лошо физическа и психическа кондиция. Участниците в проучването, които консумират по-малко месо също така имат и влошени здравословни навици. Те избягват посещаването на лекари за превантивни прегледи и процедури като ваксинации.
Водещи
-
Путин: Надявам се, че няма да се наложи Русия да използва ядрени оръжия в Украйна
Русия и Украйна продължават да са в противоречие по отношение на конкурентните предложения за...
04.05 | 18:00
-
Първан Симеонов: Делян Пеевски изключително планомерно и педантично
С тази констатация започна анализа си на 100-те дни на правителството социологът Първан...
04.05 | 17:30
-
Три последователни земетресения бяха регистрирани днес в Югозападна България
Снощи е регистрирано още едно леко земетресение на територията на Симитли, което също не е...
04.05 | 17:15
-
Плажната ивица в Поморие е залята с нефтени петна, които продължават да изплуват
Замърсяването обхваща близо 3-километрова зона в района на Стария град на Поморие, включваща...
04.05 | 17:00
Най-четени
-
Марулите ще останат свежи по-дълго, ако направите това
Как да съхранявате други зеленчуци
04.05 | 14:30
-
Миризливки по прането, пердето и нервите ни: Има ли спасение?
Откъде идват и защо не си ходят?
04.05 | 14:45
-
Връзка от най-важната подправка за Гергьовден е само левче
По Великден на места имаше спекула и цените в магазините и по пазарите скочиха. Как е сега и...
04.05 | 09:59
-
Над 200 тона вносно агнешко залива пазара за Гергьовден
Съпредседателят на Национална овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА) Симеон Караколев посочи,...
04.05 | 15:00