Над 25 млн. са вече заразените с коронавирус по света 31.08 | 13:33
Индия с абсолютен антирекорд – 78 000 нови случая за денонощие

Броят на заразените с COVID-19 по света премина прага от 25 милиона души. Индия отбеляза нов рекорд - в рамките на денонощие са установени повече от 78 000 нови случая. Във Великобритания беше наложена първа глоба за масово събиране на хора, предаде БНТ.
10 000 паунда глоба за организаторите на многобройно парти в гора в Източна Англия. Това се случи броени дни, след като британското правителство въведе нови мерки срещу разпространението на коронавируса. Една от тях определя за незаконно всяко събиране на повече от 30 души на едно място. С изключение на малки спречквания, полицията е разпръснала празненството без сериозни инциденти.
Много европейски държави се опитват да балансират между отварянето на икономиките си и спазването на социална дистанция. В Румъния обаче тя трудно се постига - особено на плажовете, които този уикенд бяха препълнени. Там също бяха наложени глоби на туристи и търговци, продаващи храна без необходимите санитарни норми.
По света пандемията не стихва. Заразените вече са повече от 25 милиона души, а починалите - над 800 000. Съединените щати са близо до психологическия праг от 6 милиона потвърдени случая. Най-засегнати са щатите Калифорния, Флорида и Тексас.
На този фон добри новини дойдоха от Австралия, където се надяват на траен спад на втората вълна на заразата. За първи път от два месеца там бяха регистрирани под 100 нови случая.
Водещи
-
Защо 15 септември е избран за първи учебен ден?
Музика, цветя, балони, много цветни и усмихнати са лицата в училищните дворове – и на ученици,...
15.09 | 18:45
-
ЕК призова Русия и Беларус да спазват изискванията за предупреждение за военни действия
Тя каза това в отговор на въпрос за провеждащите се съвместни учения "Запад 2025", които вече...
15.09 | 18:30
-
Честванията на Деня на независимостта на България: Къде и какво предстои
Националният празник се чества в датата на обявяването на независимостта на Княжество България...
15.09 | 18:15
-
Плугчиева: Франция може да стане епицентър на дългова криза
Прогнозите за Германия също не са никак добри
15.09 | 18:00
Най-четени
-
Премиерът Желязков: Учителите са най-уважаваните хора в нашето общество
По думите му над 20 процента от учителите са под 35 години и това е атестат, че все повече...
15.09 | 10:54
-
Румен Радев горд, че е част от вълнението на първия училищен звънец
Румен Радев завърши речта си с думите: "На добър час".
15.09 | 10:30
-
Радев: Съгласен съм с Борисов, че „Хемус“ ще ни струва двойно, първият път плащанията изтекоха в чували
"Разбира се, че ще ни струва двойно, аз съм съгласен с него, тъй като първият път плащанията...
15.09 | 11:30
-
Алгафари: Митов не трябваше да се опитва да защитава имиджа на МВР
Пиар специалистът Нидал Алгафари заяви: „Румен Петков като кмет на Плевен бе подслушван,...
15.09 | 09:15