Няма да останем без джипита, увери здравният министър 23.05 | 21:46
Срокът за придобиване на специалност ще бъде удължен с 5 години

Няма никаква опасност от 1 юни част от българите да останат без личен лекар, увери в Пловдив министърът на здравеопазването Таня Андреева. Тя обясни, че договорите с общопрактикуващите лекари се сключват за срок от една година, това означава, че те ще продължат да изпълняват дейността си. По този начин министърът опроверга изказване на бившия здравен министър Десислава Атанасова, че заради забавени процедури личните лекари, които не са придобили специалност "Обща медицина", ще спрат да практикуват и 1 милион българи ще останат без личен лекар.
"Крайно време е хора, които не разбират от здравеопазване, да спрат да го коментират и да внасят допълнително напрежение сред медицинското съсловие и пациентите", заяви министър Андреева. По думите й, срокът за придобиване на специалност ще бъде удължен с още 5 години. Вече е внесено предложение за промяна на закона и то предстои да бъде гласувано от Народното събрание. Задължителната специалност по обща медицина трябва да бъде придобита от общо 700-800 лични лекари в цялата страна, уточни министър Таня Андреева.
Тя каза още, че се водят преговори с ректорите на медицинските университети от тази есен да се въведе дистанционно обучение за придобиване на специалност. Така лекарите ще може да се специализират, без да напускат практиката си.
Водещи
-
Делян Добрев: Няма да успеем да предоговорим условията с "Боташ"
В България влиза евтин руски газ през Гърция, обясни той
10.04 | 21:00
-
Древен пророк: Нови острови ще се издигнат от океана, 3 държави ще владеят света
Алберт Велики е един от най-известните учени и философи от Средновековието
10.04 | 20:44
-
Очакват се по-ниски цени на горивата у нас до дни
Това прогнозира Димитър Хаджидимитров от Асоциацията на българските търговци, производители и...
10.04 | 20:30
Най-четени
-
Костадинов: Полицаи ме разпитваха в парламента по сигнал на Пеевски
Той подчерта, че от 2020 г. „прокуратурата на Пеевски" се опитва да мачка „Възраждане"
10.04 | 14:10
-
Костадинов:Това правителство ще падне - дали ще е днес или утре, но то е обречено
"Миналата седмица "Възраждане" започна консултации с т.нар. опозиционни партии в парламента за...
10.04 | 09:45
-
НАП:Всеки трети туристически обект работи в нарушение
Сериозни санкции за нарушителите
10.04 | 10:45