Разлики в пъти има и при комбинираните тестове за грип и коронавирус. У нас за такъв струва около 10 лева, а за същия в Гърция ще платим почти 7 лева, а ако е намален цената стига под 5 за брой. С повече от 2 пъти тестът е по-евтин и в Румъния.
Проф. Кантарджиев: Коронавирусите доминиат, има и туларемия, позната като малката чума 29.09 | 14:30
Грипът идва през ноември

Повече от половината пациенти с респираторни заболявания у нас в момента са с COVID-19, заяви в ефира на bTV държавният здравен инспектор доц. Ангел Кунчев.
На този фон бързите тестове у нас са в пъти по-скъпи от други страни в Европейския съюз. По изчисления на доц. Кунчев статистиката за коронавирус хваща един от 10 болни.
"По данни на статистиката, която хваща много малък брой от реалните болни, имаме около 1000 случая седмично. Поне 10-15 хиляди са реалните случаи", каза Доц. Ангел Кунчев - държавен главен здравен инспектор.
При леки симптоми често пациентите отиват да се тестват в домашни условия, казва фармацевтът Мая Попова.
"Когато се съмняват и им е различно усещането, дали обикновен грип или COVID, хората си взимат тестове", обясни тя.
Въпреки че е сложила поредната си COVID ваксина и днес се е ваксинирала за грип, Мария Малева при най-малките симптоми си прави домашен бърз тест.
"Щом някой се почувства недобре, другият тича до аптеката да купи тестове за всички. По-добре човек да знае какво точно му се случва и от какво боледува, и е по-добре човек да си направи тест, за да е сигурен", смята жената.
Средната цена на бързите тестове у нас около 10 лева за брой. В сравнение с други страни от Европейския съюз обаче, българите плащат значително повече. Сравняваме един и същи продукт на един и същи производител.
У нас цената е почти 11 лева, а в южната ни съседка почти лев или с 10 пъти по-евтин. В България същият тест струва 3 пъти повече и в сравнение с Германия.
Водещи
-
„Възраждане“ се вдига на нов протест срещу еврото
Лидерът на партията Костадин Костадинов отправи апел към противниците на въвеждането на еврото...
03.06 | 21:00
-
Джефри Сакс:Сценарият за разпад на Европейския съюз е възможен
Тази структура остава доста крехка, заяви американският икономист
03.06 | 20:45
-
В сряда се очакват положителни конвергентни доклади от ЕЦБ и ЕК
Очакванията са двата доклада да са положителни
03.06 | 20:30
-
Мъск пуска интернет в български села?
КРС инициира обсъждане за разгръщането на "Старлинк" в отдалечени малки населени места
03.06 | 20:15
Най-четени
-
Балабанов: Изплашен от еврото, колегата Цончо стои на площада, а спестяванията му са в евро
По думите му правителството е създадено като опит за стабилизация на страната.
03.06 | 10:15
-
Завладява ни нов силно заразен вариант на COVID-19!
Той вече се ра разпространява по света, вижте симптомите
03.06 | 16:15
-
Адвокати излизат на ефективен протест пред Съдебната палата в Пловдив
Протестът е насрочен за 12.00 часа.
03.06 | 11:00
-
Това е шампионът по покупки на жилища в София
с приемането на еврото пазарът на недвижими имоти у нас ще се успокои, смятат брокери
03.06 | 17:00