Хората по света масово живеят в стрес 11.03 | 14:21
Живеещите в нови пазарни икономики са по-позитивно настроени спрямо здравето и благосъстоянието си

Резултатите от серия международни проучвания, проведени от Royal Philips Electronics, потвърждават световната тенденция, че хората днес живеят в стрес. Въпреки това 62% от запитаните по света, отговарят, че се чувстват добре или много добре спрямо здравето и стандарта си на живот.
Според Индекса на Philips за здравето и благосъстоянието си (Philips Index for Health and Well-being), хората, живеещи в нововъзникващи пазарни икономики, като Индия, Обединените арабски емирства, Саудитска Арабия и Сингапур, са много по-позитивно настроени, в сравнение с тези в някои от развитите икономики в света, като Япония, голяма част от Европа и Северна и Южна Америка.
Повечето от запитаните от всички страни обаче са оптимистично настроени и по отношение продължителността на живота си. 45% от тях вярват, че ще живеят повече от 80 години, а почти две трети очакват да живеят най-малко колкото родителите си.
Изследването се прави, за да се разработи добра представа за това как хората, където и по света да се намират, възприемат здравето и стандарта си на живот, както и факторите, които влияят на тази представа.
Като, част от световната си кампания, от Royal Philips Electronics провеждат и проучване в България, което ще установи отношението на българите към към тези два фактора. Досега в изследването на Philips са включени над 31 000 души от 23 държави.
Резултатите от българското здравно проучване ще бъдат обявени в София на 17-ти март.
Водещи
-
Първа версия за двата трупа, открити на кораб в Бургас
30.09 | 15:10
-
Путин призова 135 000 наборници в руската армия
Задължителната военна служба продължава една година
30.09 | 15:00
-
Ожесточен спор в научните среди: COVID ваксините увеличават риска от рак?
Спорните резултати от изследване на корейски учени са публикувани в сериозно научно списание
30.09 | 14:45
-
Илияна Йотова: България може да гарантира енергийната сигурност на цяла Европа
Вицепрезидентът беше категорична, че България трябва да мисли за бъдещето си не като периферна...
30.09 | 14:30
Най-четени
-
Вече са факт новите приети правила по Закона за движение по пътищата
По отношение на пешеходците законът вече изисква те да бъдат особено внимателни и...
30.09 | 11:15
-
Росен Желязков обяви успешна евакуация на българи от Газа
Премиерът благодари на всички институции, участвали в операцията
30.09 | 09:45
-
Станков: Ремонтите на Топлофикация започват от училища и градини
Това каза министър Станков на националната конференция "Компас 2025", посветена на големите...
30.09 | 12:15