"Капачки за Бъдеще" събраха 52 тона пластмаса само в София 18.04 | 09:40
Общото количество ще надхвърли 130 тона пластмаса

Само преди година и половина почти на никого дори през ум не му минаваше, че пластмасовите капачки стават за нещо друго освен за боклука.
На 13.04.2019 В София и Пловдив се проведе четвъртото голямо събиране на от началото на кампанията, стартирана в края на 2017-та от Мартина Йорданова и Лазар Радков.
52 тона само за София! Това са резултатите, а организаторите очакват още 10-тина тона да са събрани в Пловдив. Заедно с още 7-8 тона от останалите градове в страната - за това събиране кампанията ще събере колкото за предните си три събития сумарно! А общото количество ще надхвърли 130 тона пластмаса.
Малко предистория:
В края на 2017-та година Мартина и Лазар решават да подемат благотворителна кауза с пластмасови капачки, защото много хора събират, а не знаят къде да предадат. С помощта на свои приятели случайно откриват, че неонаталната техника в много от малките общински болници е в окаяно състояние и много от кувьозите в неонатологиите с клас 1 са на по 30-40 години. Доста от тях са силно повредени, а някои откровено не функционират.
Лазар и Мартина решават, че би било чудесно, ако успеят да подменят дори един.
Развитието на кампанията обаче надминава дори техните очаквания
Днес кампанията "Капачки за Бъдеще” вече е подменила кувьозите в Червен бряг, Чирпан, Ботевград, Нова Загора, Троян и Кнежа.
В момента още ПЕТ (5) кувьоза чакат, за да намерят своя нов дом, а със средствата от отминалата кампания организаторите пресмятат, че ще могат да закупят до 6 нови кувьоза до есента.
"Целта ни е да подменим ВСИЧКИ стари кувьози в малките болници до края на годината!”, заявяват Лазар и Мартина в страницата на кампанията във Facebook.
Водещи
-
Проф. Кантарджиев препоръча да се къпем, за да ни е мирна главата
Затова съветвам всички, които имат рани да избягват да се къпят във водоемите, включително в...
24.07 | 10:15
-
В четвъртък ще се състои поклонението пред актрисата Румена Трифонова
Тя си отиде на 22 юли. Поклонението пред Трифонова ще се състои в четвъртък от 11.00 часа в...
24.07 | 09:59
-
Парламентът избира управител и подуправител на НОИ
Ивайло Здравков отново е издигнат от ГЕРБ-СДС и „БСП-Обединена левица“. В момента той е...
24.07 | 09:45
-
Започва ремонт на мантинелите по АМ „Тракия”
Припомня се, че трафикът няма да бъде спиран изцяло, а само леко ограничен в участъците с...
24.07 | 09:30
Най-четени
-
Високи температури и риск от градушки
24.07 | 08:00
-
Парламентът избира управител и подуправител на НОИ
Ивайло Здравков отново е издигнат от ГЕРБ-СДС и „БСП-Обединена левица“. В момента той е...
24.07 | 09:45