МРРБ: Незаконният строеж в Яйлата трябва да бъде съборен до края на юли 19.07 | 12:50
До края на месеца е срокът за доброволното премахване, ако това не се случи, ДНСК ще предприеме действия за принудително събаряне

До края на месец юли 2015 г. изпълнителите на незаконния строеж в местността "Яйлата", село Камен бряг, община Каварна трябва да премахнат сами извършеното строителство.
Това е крайният срок за доброволно изпълнение, съобразно законодателството и дадените предписания. Проверка на ДНСК установи, че в момента заповедта за спиране на строителни работи и забрана достъпа до незаконния строеж се спазва, съобщиха от МРРБ.
С окончателно съдебно решение на Върховния административен съд от 2 юли 2015г. Заповедта за премахване е потвърдена.
Извършителите на незаконния строеж в м."Яйлата" подновиха строителството точно в деня на изборите през 2013 г. Органите на ДНСК незабавно извършиха проверка и установиха, че от главния архитект на община Каварна е издадено разрешение за строеж с тежки пороци – в защитена територия на археологически резерват "Яйлата", в която с плана за управление и в общия устройствен план недвусмислено е забранено всякакво строителство. Разрешението за строеж бе отменено от органите на ДНСК. Бяха издадени и заповеди за спиране и заповед за премахване на незаконния строеж, а строителството бе спряно незабавно. От органите на ДНСК са наложени глоби на главния архитект на община Каварна за издаване на незаконосъобразно разрешение за строеж, на двамата извършители на незаконния строеж и на техническия ръководител на строежа. Актовете на ДНСК са потвърдени като законосъобразни от компетентния съд.
След решението на ВАС, органите на ДНСК незабавно предприеха действия за нейното изпълнение. Заповедите за премахване не могат да се изпълняват преди влизането им в сила. Ако са обжалвани, е задължително тяхната законосъобразност да бъде потвърдена с окончателно съдебно решение.
Съгласно разпоредбите на Административно-процесуалния кодекс, не е допустимо да се предприемат действия по принудително премахване от органите на ДНСК, преди да е дадена възможност на извършителя да премахне незаконния строеж доброволно. Процедурата е спазена и от органите на ДНСК са връчени покани за доброволно изпълнение на извършителите на незаконния строеж, с които е даден срок до края на юли да премахнат сами незаконния строеж. В случай, че в срока за доброволно изпълнение не бъдат предприети действия по премахване от извършителите, ДНСК ще предприеме действия за принудително премахване.
Водещи
-
687 000 пенсионери, които получават най-ниската пенсия до линията на бедност от 638 лв.
"Ще се постараем в най-кратък срок да ви кажем за кои пенсионери и в какъв размер", заяви той
28.03 | 13:30
-
След 10-годишна пауза австрийски пенсионери се завръщат на българското Черноморие
За транспортирането на австрийските гости ще бъде осигурен седмичен чартърен полет от Австрия...
28.03 | 13:15
-
БДЖ променя разписания на влакове заради лятното часово време
Влакове с променено разписание
28.03 | 12:59
-
НСИ: Добрич изпреварва всички градове по ръст на възнагражденията
Големи разлики между областите
28.03 | 12:30
Най-четени
-
56% от българите използват услуги по допълнително пенсионно осигуряване
Удовлетвореност на потребителите
28.03 | 09:40
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов с коментар пред медиите по актуални теми
Той уточни, че има разлика между "Булгаргаз" и "Булгартрансграз".
28.03 | 10:45
-
Прокуратурата готви обвинение срещу Кирил Петков
В контекста на растящото напрежение около случая, остава да се види как ще се развие...
28.03 | 10:16
-
УМБАЛ "Царица Йоана - ИСУЛ" излиза на протест
Ето какво се казва в пост на националния синдикат:
28.03 | 10:29