В Кюстендил дебнат рибарите-бракониери 10.06 | 16:16
Риболовът с електрически устройства е престъпление

Регионалната дирекция по горите (РДГ) в Кюстендил е въвела засилено наблюдение и контрол на всички участъци на реките. Служителите на РДГ ще осъществяват контрол и на превозните средства, придвижващи се в непосредствена близост до реките, съобщават от РДГ.
Преди дни е получен сигнал за риболов в река Драговищица, в района на с. Олтоманци, община Кюстендил, с технически устройства за електрически ток. Направена е проверка, но бракониерите не са били открити.
В интернет изобилстват оферти за такива устройства, коментираха от РДГ. От там уточняват, че става дума за електронен прибор, който е в състояние за минути да убие рибата в речни участъци с дължина от 1-1.5 км.
"По оперативни данни броят на притежателите на подобни устройства непрекъснато нараства, което прави ситуацията неконтролируема и изправя пред сериозна опасност речните екосистеми", казаха от дирекцията.
Според НК риболовът с електрически устройства е престъпление, а предвиденото наказание е "лишаване от свобода" до една година. От РДГ отправиха апел до всички граждани да подават сигнали, когато забележат риболов със забранени средства.
Водещи
-
В ГДБОП разследват първа измама, свързана с превалутирането заради еврото
Жена е измамена в онлайн платформа
22.08 | 18:00
-
Фестивал в София по случай Деня на независимостта на Украйна
Интеграционно-образователния център "Украински Вулик" и Столичната община канят гражданите в...
22.08 | 17:45
-
Проучване: Британците обсъждат времето по 56,6 часа на година
Резултатите от допитването подчертават неизменното увлечение на нацията по климата на фона на...
22.08 | 17:29
-
Шофьорът на АТВ-то, помлял петима в Слънчака, остава в ареста за постоянно
Ако бъде признат за виновен по най-тежкото обвинение, Наказателният кодекс предвижда от 15 до...
22.08 | 17:15
Най-четени
-
Още м.г. въжето на парашута, който се скъса, е било разнищено?
При инцидента с парасейлинг загина 8-годишно момченце, падайки от височина 40-50 м в морето
22.08 | 10:00
-
Отиде си Васил Кожухаров, гласът от култови филми и дублажи
Тъжната новина съобщи във Фейсбук актрисата Милена Живкова
22.08 | 14:40
-
Протести в София и Бургас заради Никола, който помете с АТВ петима души в Слънчев бряг
Как да обясним на другото дете на дъщеря ми, че майка му никога няма да се върне. Кой ще го...
22.08 | 11:00