Възстановява се популацията на рибите след екокатастрофа в „Чокльово блато“ 04.05 | 17:49
Искат средства за възстановяване на отводнителната ситема в защитената територия

Популацията на рибите се възстановява след тежката екокатастрофа през зимата в защитената територия "Чокльово блато", намираща се край радомирското село Байкалско. Това каза за БТА директорът на РИОСВ-Перник Пламен Ангелов. Той припомни, че през зимата около 4 тона риба се е задушила под дебелия лед в езерото.
След затоплянето на времето мъртвата риби, от която щуки, шарани, костури, каракуди изплува на повърхността на езерото. Част от мъртвата риба вече е била и в процес на разлагане.
От кметската управа на село Байкалово увериха, че хищниците са изчистили територията от мъртвата риба.
От Регионална инспекция по околна среда и води (РИОСВ) - Перник са изготвили докладна записка до Министерството на околната среда и водите (МОСВ), в която искат да бъдат отпуснати средства за възстановяване на отводнителната система на езерото, както и да бъде изграден нов преливник.
От времето и от крадците отводнителните канали там са разрушени, а от Агенцията по рибарство и аквакултури-Перник не възнамеряват да зарибяват езерото наново, докато не се построи нов преливник.
Водещи
-
Невероятен Никола Цолов триумфира в Монте Карло
"Българският лъв" спечели емблематичното състезание от Формула 3
25.05 | 13:20
-
Киселова: Конституционният съд със своя акт ще сложи окончателно край на този спор
Председателят на Народното събрание коментира злободневни теми
25.05 | 13:00
-
Нинова: Пеевски е ключовата фигура, Борисов е притиснат и ще приключи като Доган
"Непокорна България" е за референдум за еврото, подчерта тя
25.05 | 12:40
Най-четени
-
Църковен празник днес: Неделята на Слепия
На 25 май възпоменаваме и третото намиране честната глава на светия пророк, Предтеча и...
25.05 | 09:45
-
Абитуриент почина в линейка, след като припадна пред дискотека в Слънчев бряг
Медицински екип опитал да окаже първа помощ, но тийнейджърът издъхнал на път към болница
25.05 | 11:00