Да пишкаш в океана не било чак толкова лошо, но защо? (ВИДЕО) 21.08 | 15:41

А знаете ли, че да уринирането в огромните морски ширини дори е полезно за обитателите им?

От Лазар Тодоров

На всички нас ни се е случвало, когато си плуваме в морето, да изпитаме болка някъде в корема и да ни се приходи до тоалетна. В това няма нищо лошо, освен ако не се намираме много навътре в океана, а нямаме време да се върнем до брега. Тогава става много неприятно и хората срам, не срам решават да се изходят в океана.

А знаете ли, че да уринирането в огромните морски ширини дори е полезно за обитателите им?

Учени са доказали, че съдържанието на човешката урина по нищо не се различава от солената вода. В отпадъчните вещества на хората се съдържа 95% вода и натриев хлорид, а в морската течност се съдържа 96% вода и също натриев хлорид. А и в двете също се съдържа калий, така че в края на краищата урината няма да промени драматично морската вода в близост до нея.

В Атлантическия океан се съдържат 350 квантилиона вода (съдържат се 18 нули след числото) и дори всеки един човек да се изходи в океана няма да има разлика в съдържанието на солената течност. Но все пак учените ни предупреждават да не се отдаваме на естествените си нужди в близост до защитени зони, като рифове или малки басейни с вода, защото все пак на хората не им е приятно да плуват в подобна атмосфера.

Водещи