До няколко години у нас ще има още 100 пречиствателни станции 06.01 | 19:20
Днес (6 януари) беше открита нова станция за отпадни води в Търговище

До края на програмния период (до края на 2013 година) в страната ще бъдат изградени 100 пречиствателни станции. Това коментира в Търговище зам.-министърът на околната среда и водите Ивелина Василева, цитирана от БТА.
Василева допълни, че по програма ИСПА до момента са усвоени 850 млн. лв. за изграждане на 15 пречиствателни станции у нас.
Правителството продължава да работи и по ОП "Околна среда", откъдето също идват средства за пречиствателните станции. Общо от двете програми сумите възлизат на 1,2 млрд. лева
"За две години управление имаме усвоен 3 млрд. лева в пречиствателни станции, пътища, инфраструктура", коментира Бойко Борисов. Той не пропусна да се сравни с предишното правителство и заяви, че сега "работим 20 пъти по-добре по усвояването на средствата от европейските фондове".
В изграждането на пречиствателната станция в Търговище са вложени 15,23 млн. евро. Финансирането по програма ИСПА е 75 процента, а 25 на сто идва от националния бюджет. Станцията е с модерен дизайн и основните ѝ компоненти са напълно автоматизирани.
Тя ще обслужва повече от 62 хил. жители, както и промишлената зона на областния град.
Водещи
-
Каква програма предлага МОН на учениците през лятната ваканция
Кой контролира дейността на частните детски градини
24.06 | 18:00
-
Търсенето на имоти от висок клас продължава да нараства
Повечето купувачи търсят дом, подходящ за тяхното семейство.
24.06 | 16:59
-
Bloomberg: Война между Путин и НАТО ще струва над 1,5 трилиона долара
Стратегическото значение на Балтийските държави
24.06 | 16:45
-
Русия продължава с ударите: Жертви и разрушения в няколко области
В граничещия с Русия регион дрон е причинил смъртта на трима цивилни - осемгодишно дете, мъж и...
24.06 | 15:59
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Гергана Паси: Иран наистина е държавата без никакви приятели в света
Иран като заплаха за региона
24.06 | 12:59