ЕК успокои, че е рано за санкции относно заменките на гори 22.11 | 21:45
По думите на Мирослав Найденов ЕК ни готви "тежка балтия"
Европейската комисия (ЕК) определи като неоснователни опасенията на Мирослав Найденов, че ще наложи на България огромни финансови санкции заради заменките на гори по време на тройната коалиция.
От преслужбата на земеделския министър коментирах, че той бил изказвал само хипотези на възможните изходи по казуса със заменките на тройната коалиция, а не е коментирал решения на Европейската комисия.
Започналото през 2010 г. от ЕК разследване на горските заменки все още продължава и тя не е взела никакво решение дали те представляват държавна помощ, обясни говорителят по въпросите на конкуренцията Антоан Коломбани.
Това, което предвиждат правилата на ЕС, е, че ако е имало неправомерна държавна помощ, Комисията може да поиска от съответната страна членка да си възстанови обратно парите от компаниите, които са ги получили.
Ако ЕК все пак се произнесе за нерегламентирана държавна помощ, България е длъжна веднага да си изиска обратно парите от фирмите. В противен случай ще бъде сезиран Европейският съд в Люксембург.
Едва след двустепенна процедура може да наложи глоба. Нейният размер се определя от конкретните обстоятелства, тежестта на нарушението и възможностите на съответната страна да я плати.
Водещи
-
20 задържани на антиправителствения протест в столицата
Един от тях бил с нож и бокс, а друг - обявен за издирване
10.12 | 21:00
-
Акад. Иван Илчев: Това е протест против морала на българските политици
Той смята, че за управляващите е по-изгодно да представят народното недоволство като като...
10.12 | 20:30
-
И Нинова зове: Протести до оставка на това фалшиво, вредно и опасно за държавата управление
"Аз десет години се боря с този модел, така че тази битка за мен е продължение на досегашната...
10.12 | 20:15
Най-четени
-
Борисов: След 1 януари ще говоря за оставки и протести
"Надявам се на 1 януари всеки българин да може да си изтегли парите от банкомата в евро", каза...
10.12 | 09:45
-
Край на дебатите: Гласуват вота на недоверие към кабинета утре (ОБЗОР)
Вотът е внесен от ПП–ДБ и е подкрепен от депутатите на АПС и МЕЧ, а темата е „Провал в...
10.12 | 14:30
-
Асен Василев към Росен Желязков: Призовавам ви да подадете оставка, за да не се стигне до ексцесии
Тази оставка е необходима, защото това правителство краде бъдещето на българския народ, в т.ч....
10.12 | 13:30