Екологична катастрофа в природен резерват "Байкал" 10.04 | 19:53
На повърхността на тамошния язовир има тонове измряла риба

От политическа партия "Зелените" посочват, че днес (10 април) са получили сигнал за екологична катастрофа в природен резерват 'Байкал' (Чукльово блато), община Радомир.
На повърхността на тамошния язовир се наблюдавали тонове измряла риба.
По думите на местни, ангажирани с опазването на обекта, хора, виновни за ситуацията са служители на различни ведомства, както и общинска фирма, която неправомерно е изземвала земна маса (торф) от езерото и е променила естествените му параметри.
"Зелените" твърдят, че сигналът е стигнал до тях, след като оторизираните държавни институции не са предприели нужните действия.
ПП "Зелените" се ангажират с разследване на случая, но разчитат и на медиите и неправителствените организации също да се ангажират с тази тема и да потърсят решения за смекчаване на проблема и отговорност от виновните за неговото създаване.
Водещи
-
МВР купува необозначени патрулки за контрол на агресивните шофьори
Вътрешният министър каза също, че е необходимо да се създаде такова ниво на координация, което...
14.04 | 17:59
-
От 15 април до 31 май влиза в сила забрана за риболов в област Монтана
От ИАРА в Монтана съобщиха, че през 2024 година за нарушаване на забраната за риболов по време...
14.04 | 17:40
-
Politico: Лондон алармира - Путин иска Западните Балкани като следваща "площадка за игра"
Линии на разлома и увертюри в Косово
14.04 | 17:20
Най-четени
-
„Добре дошло, Бебе“: Раздават безплатни книжки за ваксините и отглеждането на деца в родилните у нас
На 8 април т.г. бе обявен конкурс за художествен текст „С думи срещу страха, с ваксини срещу...
14.04 | 15:30
-
Започва Страстната седмица
Днес, на Велики понеделник, започва Страстната седмица, която бележи последните дни от...
14.04 | 09:22