Засадени са първите 60 нови дървета в столицата 26.04 | 15:33
С тях стартира пролетно засаждане покрай основни булеварди в София
![Засадени са първите 60 нови дървета в столицата](http://inews.bg/pictures/2053555_1004.jpg)
Със засаждането на 60 едрогабаритни дървета от вида габър, стартира масираното пролетно озеленяване покрай основни булеварди и улици в София. Първите дървета са разположени от двете страни на велоалеята покрай бул. "Цар БорисIII" в отсечката между бул. "Житница" и ул. Йосив Цанков (парк Лагера). Засаждането покрай булеварда ще продължи до Руски паметник, като общият брой на дървета там ще надвиши 150.
Според плановете на Столична община, в рамките на пролетния залесителен сезон предстои да бъдат засадени общо над 800 дървета по тротоарите на булеварди и главни улици в града, както и над 300 - в паркове и градини. Засаждането ще обхване булевардите "Опълченска", "Мария Луиза", "Рожен", "Мадрид", "Обиколна". "Тодор Александров", "Джеймс Баучер", "Г. М. Димитров" и др.
Отделно на това, в началото на месец май ще се проведе и вторият етап на стартиралата през есента залесителна кампания "Моето зелено училище/детска градина". В рамките на пролетната инициатива, Столична община ще предостави на учебните заведения в града нови над 500 бр. дървета, няколко хиляди храсти и цветя, с които да озеленят дворовете си.
Всяка събота и неделя до края на юни ще продължи и засаждането в рамките на инициативата на СО - "Новата гора на София", в която изцяло с помощта на доброволци, вече има засадени над 18 000 дървета в местността Суходол.
Водещи
-
ГДБОП предупреждава за фишинг кампания от името на адвокатски дружества
От службата предупреждават гражданите да не отварят подобни имейли, линковете или прикачените...
07.02 | 15:15
-
Община в Белгия забрани поздравите с целувка на работното място
Отбелязва се, че културата на поздрава е много различна в северната област Фландрия, в Брюксел...
07.02 | 15:00
-
Стоките от първа необходимост са поскъпнали до 250% за пет години
БСП-ОЛ: Очакваме да имаме подкрепа. Законопроектът не е срещу бизнеса
07.02 | 14:45
-
По 700 лева месечно ще получават 10 български артисти и творци, реши парламентът
Проекторешението бе прието с пълно единодушие от 159 гласа "за" от депутатите.
07.02 | 14:30
Най-четени
-
МВР започва масирани проверки по пътищата
Министерството на вътрешните работи започва масирани полицейски операции по цялата...
07.02 | 10:30
-
Томислав Дончев: Очаквам по второ плащане да получим нула финансиране
България е усвоила едва 11% от евросредствата по ПВУ
07.02 | 11:15
-
Проф. Ангелов за вейповете: Битката ще е голяма, но няма да отстъпим и крачка назад
По думите му контролът ще се осъществява от подчинените на МВР органи.
07.02 | 12:30