Инициатива "Направете зелен избор" 14.03 | 20:48
Инициатива на Starwood Hotels за "зелен начин на живот" трови живота на камериерките
В духа на все по-популярните зелени проекти хотелската верига Starwood Hotels, която се намира на Хавай, е известна от 2007 година с инициативата "Направете зелен избор", пише Good.is.
По същество програмата представлява следното нещо – ако гост на някой от хотелите на Starwood откаже рум сървис, той получава ваучер за храна на стойност 5 долара или 500 точки, давани от хотелската верига на принципа на точки срещу облага.
Според Starwood за четири години с програмата са спестени над 32.8 млн. литра вода, 38 хил. киловатчаса електроенергия и са намалили използването на препарати за почистване с 44 хил. литра.
На пръв поглед звучи прекрасно. Но има един огромен проблем – профсъюзите я ненавиждат. Откакто програмата е в сила, работещите почасово камериерки я считат за хитър начин да се намалят работните им часове без всъщност да се прави нещо реално за опазване на околната среда.
"По принцип чистя една стая за 30 минути. Но след като не съм работила три дни ми трябват час и половина работа за същата стая, като използвам повече препарат, защото банята е в ужасно състояние. А реално няма начин, защото броят на стаите за почистване не се е променил, само времето, за което трябва да свърша работата", твърди камериерката Бригита Руис.
Досега профсъюзите не са успели да прекратят програмата на Starwood, която става популярна и по други хотелски вериги. А конфликтът между правата на работниците и опазването на околната среда остава все така нерешен.
Водещи
-
Министър Абровски: Ще ускорим класификацията на зоните в Черно море
Основен акцент в разговора беше необходимостта от класификация на зоните в Черно море.
06.07 | 17:20
-
Европа се готви за нова гореща вълна
Дългите топли нощи представляват значителен риск за здравето
06.07 | 16:59
-
Само 37% от пътищата у нас са в добро състояние
От ИПИ предупреждават, че предвид високите разрешени скорости по автомагистралите подобен дял...
06.07 | 16:30
-
АПИ връща колчетата: Без ляв завой към Гърция през Кресна
Същата организация на движение имаше и през лятото на миналата година, когато беше монтирана...
06.07 | 16:19
Най-четени
-
Издирването на 11-годишната Наталия продължава
След седмица в неизвестност – 11-годишната Наталия и мъжът, с когото детето е тръгнало
06.07 | 10:30
-
БАБХ иззе близо три тона животински продукти на границата
Мащабна контрабанда в автобус
06.07 | 12:15
-
Мъртвото вълнение идва все по-рано
Заради климатичните промени мъртвото вълнение все по-често се появява значително по-рано през...
06.07 | 10:15
-
Четирима туристи се удавиха в рамките на един час в района на турския курорт Кушадасъ
Силният вятър, духащ със скорост 23 км в секунда, големите вълни и активното морско течение са...
06.07 | 10:45