Ловният сезон започва с масирани проверки 10.08 | 11:42
От тази година ще следят авджиите за употреба на алкохол. Глобите са солени

Служители на Изпълнителната агенция по горите (ИАГ), държавните горски предприятия и МВР започват масирани проверки във връзка с предстоящото откриване на ловния сезон 2012-2013 г.
Сезонът за отстрел на пъдпъдъци и гургулици, гривяк, горски бекас и обикновена бекасина се открива на 11 август, съобщават от ИАГ.
Вече са изготвени плановете и графиците за провеждането на съвместните проверки на територията на съответните регионални дирекции по горите.
От 100 до 500 лева е глобата за ловци, участващи в групов отстрел на дива свиня и дребен дивеч, които не са облечени с дрехи или шапки с ярък сигнален цвят.
От тази година проверяващите ще дебнат за пияни членове на дружинките. Между 200 и 2000 лева е глобата за ловец, употребил алкохол до приключването на лова. Санкцията се отнася за тези, хванати с концентрация от над над 0,5 промила в кръвта. Същата е глобата и за ловци, употребили наркотични и упойващи вещества.
Ако веднъж хванат в нарушение ловец, го направи повторно в рамките на една година от влизането в сила на наказателно постановление, глобата за алкохол и наркотици става още по-солена – от 3000 до 5000 лева.
Освен това при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се забранява използването на сачми с диаметър над 6 мм. В случая е разрешена употребата само на боеприпаси тип "куршум", напомнят от агенцията по горите.
Тази мярка се налага, за да се ограничат инцидентите и смъртните случаи по време на ловните излети. Санкцията за неспазване на разпоредбата е между 200 и 2000 лева.
Водещи
-
БСП - ОЛ няма да подкрепи предложението на Радев за референдум за еврото
Това обявиха от левицата
10.05 | 17:40
-
Германия затегна граничния контрол
Засилени са проверките по границите с Люксембург и Белгия
10.05 | 17:20
-
Ицо Хазарта: Ние, българите, сме едно цяло
Евродепутатът коментира предложението на Радев за референдум за приемане на еврото
10.05 | 17:00
Най-четени
-
Бойко Борисов: Протегнатите ръце са по-силни от юмрука на Румен Радев (ВИДЕО)
НС по най-бързия начин трябва да отхвърли този референдум, подчерта лидерът на ГЕРБ
10.05 | 12:00
-
Доц. Цеков: Предложението на Радев за референдум за еврото е противоконституционно
Докторът по конституционно право обясни защо у нас не може да бъде проведен такъв референдум
10.05 | 11:00