Младежи се включват в глобална инициатива срещу промените в климата 24.09 | 09:22
Ще бъде почистена бреговата ивица на р. Дунав

Международната природозащитна организация WWF като част от Коалиция за климата – България, заедно с "Велоеволюция”, "За Земята”, "Зелените рицари” и фондация "ЕкоОбщност” ще включи България в събитията от глобалната инициатива срещу промените в климата 350.org днес (24 септември), съобщават от организацията.
Още вчера група велосипедисти започнаха 24-часов поход на щафетен принцип по улиците на София с цел да изминат 350 км. Те ще финишират днес в 12:00 ч. на Моста на влюбените до НДК.
Също днес (24 септември) младежи от Белене, участници в международен проект на WWF, ще се присъединят към глобалната инициатива 350.org.
Те ще почистят бреговата ивица на Дунав в района на плажа на Белене и около дирекцията на Природен парк "Персина" между 10:30 и 12:00 ч. Сборният пункт е пред Общинския детски комплекс от 9:30 ч., където участниците ще получат чували и ръкавици.
Почистването по Дунав е регионално - същия ден деца, участници в проекта на WWF от Австрия, Унгария и Румъния, организират почиствания в държавите си.
Вечерта в Белене ще има специално събитие "На свещи” на централния площад между 19:30 и 20:30 ч. Идеята е със светлина да се изпише символа на кампанията за климата - "350”.
Водещи
-
Непотвърдено: Разчлененото тяло, открито в Кула, е на 20-годишния Мариян Пасков
Той е бил убит по особено мъчителен начин, коментират в социалните мрежи
09.03 | 18:00
-
Учени откриха трето състояние - между живота и смъртта
За някои клетки смъртта не е краят
09.03 | 17:40
-
Ватиканът: Състоянието на папа Франциск е стабилно
Светият отец се лекува от двустранна бронхопневмония
09.03 | 17:20
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55
Най-четени
-
Непотвърдено: Разчлененото тяло, открито в Кула, е на 20-годишния Мариян Пасков
Той е бил убит по особено мъчителен начин, коментират в социалните мрежи
09.03 | 18:00
-
Пеканов: Борисов и Желязков да поемат ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана
Той припомни, че БСП са против либерализацията на пазара на ток: "трудно ми се струва да се...
09.03 | 16:40
-
Откриха разчленен труп край гр. Кула
В града веднага се заговори, че това е изчезналият миналата неделя 20-годишен Мариян Пасков
09.03 | 13:55