Осинови си куче на PARK(ing)DAY този петък в София 12.09 | 13:12
За първи път част от инициативата ще бъдат и животни на „Екоравновесие“
За първи път част от кучетата на ОП "Екоравновесие" ще вземат участие в международната инициатива PARK(ing) Day, която ще се състои в петък, 14 септември. Животните ще бъдат включени в информационна инсталация, която ще бъде разположена в "синята зона" на пл. "Св. Алескандър Невски" между 11 и 16 часа, и ще бъде насочена към ползите от осиновяването на безстопанствени кучета от общинските приюти. Екипът на общинското предприятие е подсигурил възможност за осиновяване на място, така че всеки, който си хареса кученце по време на събитието, може само срещу лична карта, напълно безплатно, да си го вземе вкъщи.
Всички животни, които се отглеждат в общинските приюти в Столична община, са обезпаразитени, ваксинирани, кастрирани и чипирани, което ги прави подходящи за отглеждане в домашна среда и сред деца.
Международната инициатива PARK(ing) DAY обединява граждани, бизнеси и институции по целия сват за трансформация на паркоместа във временни зелени пространства. Столичната община е партньор на инициативата в България.
Водещи
-
Пеевски призова за спокойствие и разум на протеста под надслов „Не на омразата”
Лидерът на „ДПС-Ново начало” говори пред партийния елит в Кърджали
08.12 | 19:20
-
Кабинетът одобри законопроекта за държавния бюджет за 2026 година
Минималният размер на фискалния резерв към 31.12.2026 г. е заложен да бъде в размер на 2,4...
08.12 | 19:00
-
След раздялата с Ивана: Стояна си направи собствен бенд
Култовото дуо от попфолка се раздели след близо 30 години съвместна работа
08.12 | 18:45
Най-четени
-
Politico: ЕС иска България да поеме гаранция от 1,2 млрд. евро по заема за Украйна
Репарационният заем ще е обезпечен със замразените руски активи, а всяка държава-членка ще...
08.12 | 13:10
-
“НЕ на омразата!” - членове и активисти на ДПС, в защита на демокрацията, сигурността и стабилността на България
"Това е нашият отговор на тези, които са безотговорни към бъдещето на хората, за да осъществят...
08.12 | 10:15
-
Желязков: Оттегленият бюджет беше възможен за мнозинството, настоящият - приемлив за социалните партньори
Имаме своята вина, защото търсихме подкрепата на мнозинството, а не на синдикатите и...
08.12 | 13:20