Откриха център за обучение на специалисти към парк "Рилски манастир" 08.05 | 14:56
В центъра са инвестирани 200 хил. лева, от които 150 хил. идват от Германия

С тържествена церемония и водосвет към природен парк "Рилски манастир" беше открит Национален център за професионално обучение на специалисти и мениджъри в защитените територии.
Центърът е реконструиран и оборудван по съвместен проект на Природен парк "Рилски манастир" и Университета "Лойфана" в Люнебург (Германия). Той е финансиран от Германската федерална екологична фондация (DBU).
Игуменът на Рилския манастир епископ Евлогий заяви, че управлението на Светата обител ща продължи да подкрепя и в бъдеще всяко добро начинание, свързано с опазването на природния дар в района на Рилския манастир. Епископ Евлогий подари на Националния център икона на създателя на Рилския манастир Св. Иван Рилски.
Центърът се помещава по пътя за Светата обител, в ремонтирана и обновена двуетажна сграда, собственост на Горското стопанство.
Сградата е напълно обзаведена и снабдена с мултимедия за престоящите обучения.
Днес (8 май) започна и първият семинар в нея, в които ще участват лектори от Германия, Румъния, екоминистерството, Изпълнителната агенция по горите, на който ще бъдат обсъдени възможностите за кандидатстване по европейски програми. От немската финансираща организация DBU съобщиха, че стойността на националния център е 200 хил. лв., от които 75 хил. евро са от немска страна, а 50 хил. лева от държавния бюджет.
Водещи
-
Вижте всички решения на МС от 16 април 2025 г.
Кабинетът одобри проект на ЗИД на НК срещу изтезанията на животни и садизма като бизнес
16.04 | 20:45
-
Андрей Ковачев: Костадинов трябва да носи наказателна отговорност за заплахи към опоненти
Вече няколко пъти "Възраждане" заплашват опонентите си, че ще имат съдбата на убитите от...
16.04 | 20:30
-
НАСА начерта хронология за края на света: Слънцето ще е виновник за гибелта ни
Учени повтариха ужасните предупреждения, отправени от известния физик Стивън Хокинг през 2018...
16.04 | 20:15
Най-четени
-
Дисциплинарна мярка за ЧСИ заради измамния казус с апартамента на 90-годишната жена
Данните от двете проверки по случая са предадени на прокуратурата, съобщи министърът на...
16.04 | 16:30
-
Борисов: Има интерес от американски фирми да се строят центрове за изкуствен интелект у нас
Затова няма да продаваме реакторите на Украйна, каза лидерът на ГЕРБ
16.04 | 16:46