Предстои да обявят нови защитени територии у нас 10.02 | 12:09
Предложенията са за пещера „Голямата въпа“ и местността „Пропада“
Предстои обявяване на нови защитени територии в обхвата на Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите в Бургас.
Предложенията за обявяване на пещера "Голямата въпа" и местност "Пропада" за защитени територии ще бъдат разгледани от комисии на 11 и 12 февруари в Малко Търново и село Звездец. Комисиите се организират със заповед на директора на РИОСВ-Бургас.
Предложението за обявяване на "Голямата въпа" е постъпило в Министерството на околната среда и водите от пещерен клуб "Непиаст" - Бургас. Пещерата се намира в околностите на село Звездец, община Малко Търново и представлява низходяща пропастна пещера, най-дълбоката в Странджа. Обитава се от дванадесет вида защитени прилепи и, според наличните данни за тяхната численост, представлява най-значимото им зимно убежище в Странджа и Югоизточна България.
Местността "Пропада" е разположена в землището на Малко Търново. Обявяването и е предложено от Националния природонаучен музей при БАН.
На територията на РИОСВ-Бургас, до момента са обявени 55 природни забележителности и 60 защитени местности, предаде БТА.
Водещи
-
Божанков: Искаме да бъдем първа политическа сила и да поемем отговорност за управлението на държавата
Според него изборите ще са борба на живот и смърт за статуквото
17.01 | 18:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
Тръмп покани Ердоган сред основателите на Съвета за мир в Газа
Новата структура ще участва във формирането на бъдещото управление и услуги в ивицата Газа
17.01 | 17:20
-
„Кроношпан“ внесе план за безопасно спиране на производствена линия във Велико Търново
Компанията ще обжалва наложената мярка
17.01 | 17:00
Най-четени
-
Край на тайната на заплатите от тази година
ЕС въвежда задължителни правила, които целят да превърнат принципа „равно заплащане за равен...
17.01 | 14:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20