Произвеждат метан от бира 17.02 | 14:21
Американска пивоварна вече използва новаторския метод
Изобретение на американския иноватор Ерик Фич показва, че бирата спокойно може да се използва за получаването на електроенергия. Или поне остатъчният продукт от производството й.
Фич е патентовал устройство, което използва остатъчни продукти от пивоварската каша, за да произвежда метан.
Изобретението действа на базата на анаеробен процес, като произвежда метан при процеса на правене на бира. То използва директно остатъчен хмел, ечемик и мая, като всъщност върши две полезни неща в едно – произвежда газ и рециклира отпадъците на пивоваря.
Устройството на Фич се ползва успешно в Magic Hat Brewing във Върмонт, САЩ, пише АП. То е високо 14 метра, произвежда 200 кубични метра газ в минута и струва 4 млн. долара.
Водещи
-
КЗК спря откриването на обществена поръчка за детската болница
Решението подлежи на обжалване пред ВАС
23.06 | 14:45
-
Доцова: Очакваме справедливо наказание за нападението срещу български дипломатически автомобили
За нас подобни прояви са недопустими, допълни председателят на НС
23.06 | 14:20
-
Оставиха в ареста двама обвиняеми, свързвани с групата „Калашниците“
Решението на апелативния съд е окончателно и не подлежи на обжалване
23.06 | 14:10
Най-четени
-
Здравко Василев: Навлизаме в жестока криза
Черноморието губи чуждестранните туристи заради неконтролируемо покачване на цените
23.06 | 10:59
-
Защо комарите сякаш предпочитат едни хора пред други?
Въпреки многобройните популярни теории, учените все още разкриват сложните механизми, които...
23.06 | 11:45
-
Неврохирурзите от „Пирогов“ спасиха бременна жена след катастрофа
Лекарите извършиха сложна интервенция с помощта на робот
23.06 | 12:45
-
В световния Топ 5: Българите по-оправни с изкуствения интелект от САЩ, Германия и Япония
Хората готови, бизнесът - не
23.06 | 11:15