Руските еколози се опасяват за транспорта на български ядрени отпадъци 02.12 | 10:16
Смятат, че ще пристигнат в Русия през негодно пристанище

Руски еколози и природозащитници изразяват опасения относно транспортирането на ядрени отпадъци от България.
Според тях фериботът ще премине през пристанище, което не е пригодено за целта, съобщават руски медии, цитирани от БТА.
Съвсем скоро се чака корабът да акостира на руското пристанище Кавказ в Керченския проток на границата с Украйна.
След това отпадъците ще бъдат откарани с влак за преработка в град Железногорск в южния Краснодарски край. На този етап информацията ще бъде опровергана.
Според организацията "Екологична вахта за Северен Кавказ" жители на Краснодарски край заявили, че отпадъците ще бъдат доставени от Варна с ферибота "Авангард", собственост на московската корабна компания "Аншип", съобщава агенция Укринформ.
Екологичното сдружение от Краснодар твърди, че пристанището не е пригодено за претоварване на ядрени отпадъци, информира електронното издание "Петролът на Русия".
Водещи
-
При избори сега: 8 партии в НС, ГЕРБ - първи
Най-голямо доверие - към президента Румен Радев – 38,7%, следван от вицепрезидента Илиана...
28.07 | 21:26
-
ВСС реши дава безвъзмездно на европрокуратурата сградата на бившата централа на ДПС
Решението беше взето с 13 гласа „за“
28.07 | 17:30
-
Кеворк Кеворкян: Невменяеми 2
28.07 | 17:15
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Европа ще бъде наводнена с американски автомобили
Това може да се случи, след като Брюксел сключи търговско споразумение с Доналд Тръмп, пише...
28.07 | 12:00
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Жената с най-големите устни в света е българка
28.07 | 15:30