С вода от сондажни кладенци ще поливат градинките във Видин 02.08 | 17:09
В момента за напояване се използва вода от Дунав
Два нови сондажни кладенаца е изградила Община Видин, става ясно то прессъобщение на адмниситрацията в града. Водата ще бъде използвана за напояване на зелените площи в Крайдунавския парк и на площад "Бдинци".
Досега за поливане на градинките в тези зони се използваше вода от река Дунав. При падане на реката под определено ниво, спираше напояването на зелените площи. Освен това помпената система е амортизирана и се нуждае от ремонт.
Новите сондажи черпят от подпочвените води, а съоръженията са икономични и спестяват електрическа енергия. Единият от кладенците се намира срещу Клуба на пенсионерите "Видин” и обслужва парковото пространство от сградата на НАП до крепостта "Баба Вида”.
Вторият е разположен в близост до митницата и подава вода за поливане на зелените площи от Речната гара до Колодрума.
Водещи
-
САЩ предупредиха гражданите си да напуснат Русия
Препоръката идва на фона на ескалацията на близо четиригодишната война между Русия и Украйна
02.01 | 15:00
-
Тежък инцидент в Банско, скиор е с комоцио
02.01 | 14:30
-
Милен Желев: Пеевски се готви за отмъщение
Радев все още не е решил дали ще излезе като играч на терена на следващи избори, смята...
02.01 | 14:00
Най-четени
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00