Синята коалиция е „за“ шистовия газ 02.02 | 11:49
Иван Костов поиска отмяна на мораториума
Десните в парламента се обявиха "за" добива и проучванията на шистов газ у нас. "Синята коалиция" внесе проекторешение за отмяна на мораториума.
"Енергийната сигурност на България минава през разширяване на енергийната й независимост. Предлагаме да защитим националната сигурност на страната", заяви депутатът Иван Иванов (ДСБ), цитиран от Агенция Фокус". Това решение синините и тъмносините мотивираха чрез експертното становище на геолози от БАН, според които проучването за шистов газ при строг контрол не е рисково и било неразумно България да изпусне този шанс.
Лидерът на ДСБ Иван Костов подчерта, че това е първото официално запознаване с най-авторитетната възможна експертиза. "С този акт на забрана Народното събрание, поддавайки се на панически страхове, предизвикани от външен натиск, забрани извършването на цяла серия сондажи за проучвания в друга посока", коментира той.
Водещи
-
Хороскопът на Павел Глоба за юли: Какво да очаква всяка зодия
Във финансов план звездите препоръчват внимателно планиране на разходите и избягване на...
28.06 | 14:30
-
Борисов: ГЕРБ гради алтернативно правителство, за да имат избор хората
В сегашното правителство има хора, които са били министри и премиери, а те излизат все едно...
28.06 | 14:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20