София влиза в надпреварата за Зелената столица на Европа 07.04 | 20:09
Граждани и експерти умуват върху акцента на кандидатурата

София ще се бори за титлата Зелена столица на Европа. Тази титла се дава от Европейската комисия, съобщи кметът на София-Йорданка Фандъкова, цитирана от БНТ.
Фандъкова поясни, че много важно е градът, който ще кандидатства за тази титла да отговаря на редица условия и всички те са насочени към реализиране на зелени политики.
"Тъй като в основата на нашето виждане за развитието на града е именно това. Ние сме решили да се подготвим, като имаме подкрепата на гражданите, като общината трябва да свърши своята работа, а именно: модернизацията на Градския транспорт, чрез строежа на метрото, новите трамваи, тролеи, автобуси, управлението на отпадъците, енергийната ефективност и безспорно развитието на зелената система", каза още столичният кмет.
Фандъкова каза, че предстои откриването на нов парк "Възраждане". Тя допълни, че трябва да се намери акцент при кандидатстването на града за Зелена столица, за това какъв ще бъде той ще решават екип от специалисти и гражданите.
Водещи
-
Проектът за промени в образованието влиза в НС до средата на юли
Отказ за удължаване на срока
30.06 | 10:14
-
Как да разберем дали водата в басейна е чиста
С настъпването на летните жеги все повече хора търсят разхлада на някой открит басейн
30.06 | 09:59
-
Зоолог от БАН: Следата в Шуменско може да е от голямо куче
Шуменското плато отново е отворено
30.06 | 09:45
-
След 11-дневно издирване на мистериозна черна котка, забраната за влизане в района на Шуменското плато отпада
Доц. д-р Лазаров сподели, че е възможно следата изобщо да не е от голяма котка.
30.06 | 09:30
Най-четени
-
Държавите от еврозоната решават дали курсът лев-евро да остане същият
Още един ключов ден по пътя ни към еврото
30.06 | 08:59
-
Паметна плоча на Кирил Маричков ще бъде открита на фасадата на дома му в София
Инициативата е на д-р Ваня Тагарева, заместник-председател на Столичния общински съвет.
30.06 | 08:45