Земеделският министър откри жътвата 06.07 | 16:27
Тази година реколтата е най-добрата за последните 20 години
Тази година реколтата от пшеница като качество е най-добра за последните двадесет години. Като количеството ще бъде почти колкото и миналата година.
Това заяви министърът на земеделието и храните Мирослав Найденов, пише Министерството на земеделието и храните. Земеделският министър откри жътвата в село Сталийска махала в община Лом. По негови думи тази година ще ядем най-качествения хляб от години.
Очаква се призводството на пшеница да бъде около 4 млн. тона и около 700 хил. тона ечемик, уточни министърът. С тези количества е осигурен зърненият баланс за вътрешния пазар и дори ще има за износ, смята още Найденов.
Водещи
-
Ивайло Мирчев: Бюджетът на Жан Виденов е приет при 3% дефицит, този е при 5,7%
Не виждам от „Прогресивна България“ действия към реформи, коментира той
27.06 | 18:00
-
Алекса Рашева със злато в многобоя на турнира по художествена гимнастика в Испания
Със сребърния медал в многобоя се окичи представителката на Италия Карлота Фулигнати
27.06 | 17:40
-
Асен Василев качи меме с гълъб за Гълъб Донев (СНИМКА)
"Как пък веднъж не направиха “техническа грешка” и да дадат повече пари за майчински и...
27.06 | 17:20
-
Хаджигенов: Радев е най-безполезният военен
"Политическият офицер Гълъб Донев говори за бюджета на държавата перо по перо", каза той
27.06 | 17:00
Най-четени
-
Чуждестранни туристи шокирани от цените в Слънчев браг
Дюнерът е 8 евро, а парче пица - 3 евро
27.06 | 11:40
-
Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение
Те ще прминават по републиканските пътища от днес до 12 юли
27.06 | 11:20
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00
-
Арест край нощен клуб в Созопол: Откриха стотици флакони райски газ и дрога
Стойността на иззетия райски газ е около 15 хиляди евро, а на кокаина – около 3200 евро
27.06 | 13:20