И Facebook се пробва с анонимно приложение 04.04 | 11:37
Мрежата работи върху апликация, позволяваща да споделяме, без да се разкриваме
Разработчиците на Facebook работят върху приложение за споделяне на анонимни съобщения, подобно на популярните напоследък Secret и Whisper.
От компанията на Марк Зукърбърг дори са се свързали със създателите на Secret, но не се съобщава за намерения за придобиване. Приложението позволява на потребителите да споделят съобщения без името им да се показва публично и е идеално за разкриване на тайни, пише Business Insider.
Създаването на подобна апликация от страна на Facebook би представлявало огромна промяна за мрежата, имайки предвид, че тя се слави именно с факта, че не позволява на потребителите да се крият зад фалшиви имена.
"Facebook потребителите се регистрират със своите реални имена и информация", гласят към момента Общите условия на сайта, припомнят от изданието.
Очакванията за създаване на такова приложение са свързани и с изказването на Зукърбърг през декември за създаването на отделен клон на компанията (Facebook Creative Labs), чиято цел е да помогне на Facebook да развива всякакъв вид нови приложения, какъвто е случаят с новинарската апликация Paper.
"Не знам дали не отиваме твърде далеч, но определено смятам, че се намираме в момент, в който не е нужно да се придържаме единствено към неща, изискващи използването на истинската идентичност на хората. Ако постоянно си под напрежение да показваш кой си, мисля, че това е един вид тежест", каза Зукърбърг тогава.
Водещи
-
МВнР привика посланичката на РСМ в София заради палежа в Скопие
Заместник-министърът на външните работи Христо Полендаков подчерта, че страната ни осъжда...
16.06 | 19:45
-
Донев: МС се стреми до края на юни да внесе проекта си за бюджет за 2026 г.
В момента готвим абсолютно всички процедури да минат по график, поясни финансовият министър
16.06 | 19:15
-
Григор Димитров започна с победа сезона на трева
Гришо надигра Крис Родеш от Люксембург, то записа трета победа за сезона
16.06 | 19:30
-
Жена загина, а петима са ранени при тежка катастрофа на пътя Велинград - Разлог
Движението в района е временно ограничено
16.06 | 19:00
Най-четени
-
Ръчният багаж вече ще е безплатен и включен в самолетния билет
По думите му един от най-трудните проблеми е бил с ръчния багаж.
16.06 | 11:45
-
Мъж е стрелял с пушка от тераса в столичния квартал "Сухата река"
Във видео се вижда как той използва двете оръжия
16.06 | 12:30
-
Днес в София премиерът Румен Радев ще се срещне извънредно с представители на транспортния бранш
Готовност за ефективна блокада
16.06 | 09:30
-
Тревога в Гърция заради опасна риба, туристите да внимават
Самото ухапване от рибата не е отровно, но силните ѝ челюсти, подобни на клюн, могат да...
16.06 | 12:45