Изповедта на Силвия Митева 20.10 | 15:48
Българска грация №1 за трудните преживявания и тежкото отношение на федерацията
Най-добрата гимнастичка на България - Силвия Митева, буквално се разплака в ефир, говорейки за премеждията в кариерата си и проблемите, които са създавали ръководните органи в художествената гимнастика в кариерата на грацията ни.
Това стана в студиото на "Търси се" по бТВ, като повод за сълзите даде нейната майка - Силвия Митева-Дивчева, която се разкая в ефир и се питаше дали не е сбъркала, като е насочила дъщеря си към гимнастиката.
"Трудно е да говоря за униженията. За 21 години съм претърпяла много неща, но родителите винаги са били до мен. Не говорим за състезание и резултати - винаги съм играла за удоволствие и, когато публиката ме оценява, съм щастлива.
Униженията бяха от ръководството на федерацията. Не е тайна, че на 23 години влязох в големия спорт, когато другите вече се отказват.
Не зная дали беше лично отношение, но на 16 години ми казаха, че съм много млада, а на 17 - че съм стара и трябва да се отказвам. Една от причините беше, че бях от Русе, малък клуб, че родителите ми работят по различен начин", коментира още Митева, която на няколко пъти се разплака.
"Аз лично не съжалявам абсолютно за нищо, има толкова прекрасни емоции, толкова преживявания, които по друг начин не бих могла да ги преживея. И колкото в България не съм получавала уважение, за сметка на това в чужбина съм получавала стократно повече", коментира Митева.
В предаването говори и нейният баща, който сподели, че винаги я е подкрепял и е искал Митева да показва най-доброто от себе си, като също така заяви, че цялата кариера на неговата дъщеря е "контрапункт" на гимнастиката по целия свят.
iNews.bg вече ви съобщи, че брилянтната ни гимнастичка участва на финалите на Гран при сериите и вече се поздрави с бронзов медал в многобоя.
Водещи
-
Само за година: Износът на оръжие от България за Украйна е скочил над 12 пъти
Официалните данни показват последователен ръст на оръжейния експорт
20.06 | 18:00
-
Рибари откриха труп на мъж във водите на язовир "Дяково"
По случая е образувано досъдебно производство
20.06 | 17:40
-
Кола помете трима работници на АПИ край Ботевград
Един от пострадалите, 50-годишен мъж, е в тежко състояние и е настанен в болница с тежки...
20.06 | 17:20
-
Стою Стоев, ПП: Гласът на Радев е руски
"Нашият национален интерес е борба с вътрешната олигархия, а не защита на външната такава,...
20.06 | 17:00
Най-четени
-
Масови прверки на КЗП по морските ни ресторанти, хотели и плажовете
Това обяви и.ф. на Комисията Александър Колячев
20.06 | 12:20
-
Ген. Атанасов: Хората смятат, че Румен Радев е новият троянски кон в ЕС
Той смята, че в парламента са младите комсомолци, като Антон Кутев, Константин Проданов и...
20.06 | 11:00
-
България ще настоява за специален статут на маслодайната роза
Страната ни ще защитава тази позиция в рамките на преговорите за бъдещата реформа на общата...
20.06 | 10:20
-
Румен Миланов: България съвсем спокойно може да бъде посредник за мир между Русия и Украйна
Руският патриарх не е тръгнал да стреля с калашник, за да бъде санкциониран, коментира...
20.06 | 15:30