Израел напада Иран до седмици? 04.08 | 11:50
Бившият шеф на военното разузнаване на Израел предупреди, че атака е много възможна
Израел може да нанесе удар по Иран до няколко месеца, а може би дори седмици, за да осуети предполагаемите му опити да създаде ядрени оръжия. Това предупреди бившият шеф на военното разузнаване на Израел, цитиран от DPA.
Генерал-майорът от запаса Ахарон Зееви Фаркаш призна обаче в интервю за израелската телевизия Канал 2, че не знае със сигурност дали ще има такава атака и обясни, че тя ще бъде последното средство.
Той припомни, че премиерът Бенямин Нетаняху каза по-рано тази седмица, че все още не е взел решение по въпроса.
"Моето тълкуване на цялата ситуация обаче показва, че това може би ще стане скоро", каза Фаркаш. "Може да се случи до няколко седмици или два месеца", добави той.
Според него сега не е правилният момент за нападение, но военната опция не трябва да бъде изключвана, допълва БТА.
Водещи
-
Финансов хороскоп за всички зодии през юли
Ето какви парични постъпления или загуби може да очаква всяка зодия
29.06 | 17:45
-
Календар на магитните бури за юли 2026 г.
29.06 | 17:30
Най-четени
-
Исторически концерт на култовата банда "Форинър" в София
29.06 | 15:00
-
Кашъмов: Безпрецедентно цял архив за борба с корупцията тотално изчезна
Той може да е в нечии частни ръце и да се използва с цел принуда и изнудване, допуска юристът
29.06 | 14:40