Изтеглиха номерата в бюлетината за изборите 02.09 | 18:25
Вижте под кои числа ще се състезават партиите
![Изтеглиха номерата в бюлетината за изборите](http://inews.bg/pictures/1378061_1004.jpg)
Станаха ясни номерата в бюлетината, с които ще се състезават партиите на предстоящите парламентарни избори. Според жребия на 5 октомври БСП ще се включи в надпреварата под номер 22, ГЕРБ под номер 9, ДПС под 18, "България без цензура под номер 13. Предстои да разберем дали числото 7 ще донесе късмет на Реформаторски блок.
Това стана ясно, след като Централната избирателна комисия изтегли жребия с номера на партиите, под които ще бъдат записани в бюлетината. "Атака" е под номер 11, коалиция "Патриотичен фронт НФСБ-ВМРО" под номер 24, а Република БГ под номер 25.
14 е номерът, с който АБВ ще се явни на предсрочните избори, ПП НДСВ с номер 12, ПП "Общество за нова България" с номер 10, ПП Зелената партия с номер 23, ПП Нова сила с номер 21, Български национален съюз с номер 3, коалиция "Десните" с номер 17.
Българска социалдемократическа партия влиза в битката с номер 6, Левицата – изявена партия с номер 15, ПП "Зелените" с номер 5, партия "Нова алтернатива" с номер 6, ПП Новото време с 4, ПП Нова България с 8 , ПП Българска социладемокрация с 2, Глас народен с номер 19, а ПП "Движение 21" с номер 1.
Председателят на ЦИК Ивилина Алексиева заяви, че идеята за прозрачните кутии при тегленето на жребия символизира честността към която се стреми комисията на предстоящите избори.
По райони имената на независимите кандидатите ще бъдат ясни след изписване на номерата на партиите и коалициите, предаде агенция "Фокус". Представители на медиите разбъркаха пликовете с имената на партиите и коалициите за предсрочните избори и числата за бюлетините.
Водещи
-
СЗО призова Европа да сложи "страшни" етикети на бутилките с алкохол
Статистиката сочи, че Европа остава континентът с най-висока консумация на алкохол в световен...
14.02 | 17:20
-
5% отстъпка за ранно плащане на данъци: Как да се възползвате
Общо 1,149 млн. са притежателите на жилища и/или автомобили в София, които са данъчно...
14.02 | 17:00
-
Финансист предупреди за нов скок на цените
Това мнение изрази финансиста Борис Петров. Пред БНР той коментира вчерашния бойкот на...
14.02 | 16:45
-
Радев: Бих желал да видя българските политици, особено нашите народни представители да полагат системни усилия
Държавният глава подчерта, че предстоят важни разговори за мира в Европа и бъдещето на...
14.02 | 16:30
Най-четени
-
Поради авария временно е преустановено топлоподаването на територията на ж.к. "Студентски град“
Очаквано възстановяване на 15 февруари 2025 г., 21:30 часа.
14.02 | 11:30
-
Политически реакции след новината за обвинителния акт срещу Кирил Петков
Никой не е над закона. Това можем да кажем за новината, която дойде за обвинението на г-н...
14.02 | 14:15
-
Румен Радев: Честит празник на българските лозари и винари!
Държавният глава пожела на всички работещи в сектора празникът да им донесе благословия от...
14.02 | 09:31
-
Леко затопляне, на места - слънце
Максималните температури ще са между 4° и 9°, в Дунавската равнина и Тракия райони – до 10-13°
14.02 | 08:00