Имало фиктивен прием в „Пирогов“ 15.06 | 09:48
Анонимен медик твърди, че ни оперират без нужда
Лекар от "Пирогов", пожелал анонимност алармира пред bTV за източване на пари от НЗОК.
Годишно Здравната каса превежда на болница "Пирогов" близо 40 милиона лева. На месец лечебното заведение получава около 3 милиона и половина.
"Смятам, че някъде половин милион е сумата от пътеки в Пирогов. В последно време това е начин на работа - с клиничните пътеки, с фиктивния прием, с гравирането, гледа се единствено как да се достигне по-висока сума приход”, твърди медикът.
По думите му най-много пари се точат от травматологичните и хирургичните клиники.
Той твърди, че не е изключение пациенти да бъдат оперирани без да имат нужда от интервенция. С ненужни операции някои лекари си докарват допълнително към заплатите от 8 до 15 хиляди лева.
Водещи
-
Чуждестранни туристи шокирани от цените в Слънчев браг
Дюнерът е 8 евро, а парче пица - 3 евро
27.06 | 11:40
-
Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение
Те ще прминават по републиканските пътища от днес до 12 юли
27.06 | 11:20
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00
-
Откриват Празника на черешата в Кюстендил
Програмата включва кулинарно шоу с дегустации и демонстрации, а вечерите ще завършват с...
27.06 | 10:40
Най-четени
-
След стрелба по кораб - САЩ нанесоха нови удари в Иран
27.06 | 10:00
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00