Брояч на хапки се "бори" с излишните килограми? 06.08 | 17:18
Учени са разработили ново устройство, което се носи като часовник и отчита хапките ни

Безсмисленото похапване е проблем за много хора, които се борят с излишното тегло. Сега учените са разработили устройство, което ще помогне на хората да обърнат повече внимание на това, което те консумират чрез наблюдение колко хапки ядат, съобщава Daily mail.
Bite Counter или броячът на хапките се носи като часовник и проследява движението на китката, отчитайки, когато ползвателят й е взел една хапка от храната.
Изследователите казват, че броячът за хапките е 90% точен в преброяването колко храна яде човек на ден и колко точно калории приема.
Устройството е разработено от изследователи от университета в Южна Каролина, които го описва като педометър за хранене.
Водещият учен проф. Ерик Мит, заявява: "Проучванията показват, че хората сме склонни да подценяваме това, което ядем и разчитаме повече на традиционните методи за отслабване". Според него броячът на хапките може да бъде използван като "заместител" на броя хапки.
Устройството може да се използва навсякъде, като в ресторантите или по време на работа, където хората намират, че е трудно ръчно да следят и броят калориите.
Единственото условие е потребителят на брояча да го включи преди ядене и да натисне бутона отново, след като се нахрани.
Прототип на устройството вече е завършен и разпространен и тестват от 20-на души за един месец, което ще помогне на учените да направят изходните данни за разработването на нови проучвания в борбата с килограмите.
Водещи
-
Консулската ни служба в Тел Авив спира приема на граждани
Решението е взето заради сложната ситуация в страната, удълженото извънредно положение и...
16.06 | 15:30
-
Над 230 хил. пациенти вече имат достъп до протоколите си за скъпоструващи лекарствени продукти в Националната здравноинформационна система
Актуализацията на приложението от днес, 16.06.2025 г., може да бъде свалена за операционните...
16.06 | 14:59
-
Столична община обяви конкурс за нов Генерален план за организация на движението
Последният такъв план е от 2011 г., а срокът му на действие изтече през 2017 г., без да бъде...
16.06 | 14:45
-
Министерството на вътрешните работи ще проведе национално съвещание 2
На него ще присъстват политическото и професионалното ръководство, както и шефове на областни...
16.06 | 14:30
Най-четени
-
Алгафари към Радев: Безсмислените туристически пътувания, на гърба на социално слабите, са разхищение
Кампанията си има цена азЬЦДФЖГХЙКП683241 ?.МНБЖЦЬ
16.06 | 12:15
-
Локализирано е замърсяване с дизелово гориво в морето край Бургас
Резултатите от проведените изпитвания са изпратени в Басейнова дирекция „Черноморски район“ за...
16.06 | 11:04
-
Като във филм за машина на времето се почувстваха шофьорите у нас
Разбира се, от музея се шегуват, че магистралата е просто естественият артефакт, който води до...
16.06 | 12:30
-
Част от лекарствата започнаха да пристигат при нас с нови, естествено по-високи цени
Какво предстои?
16.06 | 12:45