Заредете безплатно телефона си с велосипеда 08.02 | 15:51
Трябва да карате със скорост между 6 и 50 километра
Вече можете да заредите безплатно и екологично мобилния си телефон чрез новото зарядно, разработено от Nokia. Единственото условие е да извадите старото си колело.
Устройството се свързва с велосипедната гума и докато си карате по улицата ще можете да заредите и мобилния си телефон.
Скоростта на движение, която е необходимо да поддържате, е между 6 и 50 километра в час, разкриват подробностите от компанията. Времето за пълното зареждане на батерията на телефона варира от скоростта и времето, през което карате колелото си.
От Nokia коментират, че само 20 минути каране на колело със скорост от 10 км/час ще зареди телефон от модела 1202 за 1 час разговор и 74 часа стендбай.
Новото зарядно може да се използва за всички модели телефони на Nokia, които имат 2 мм изход за зарядно устройство.
В същото време самото зарядно е лесно за използване на повечето велосипеди. То се състои от три части – динамо, в което се включва самото зарядно и поставка за мобилния телефон. По време на зареждане телефонът се слага на кормилото на колелото.
Водещи
-
Пускат Стоян Мавродиев под гаранция от 50 000 евро
15.07 | 16:00
-
Журналистът Димитър Стоянов: Делото за ББР би било много трудно за бърза присъда
По думите му то е било умишлено протакано
15.07 | 17:45
-
Остри спорове в парламента за Бюджет 2026
15.07 | 17:30
-
200 000 жертви за четири години: Европа влиза в ера на смъртоносни жеги
Днес Европа почита жертвите на климатичната криза
15.07 | 17:15
Най-четени
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в сряда по обяд срещу португалеца Нуно Боржеш
Григор Димитров в Бостад: Дата, начален час и ТВ за втория мач срещу Нуно Боржеш
15.07 | 11:45
-
Блъснаха дете на пешеходна пътека край Созопол, шофьорката си тръгнала
Момиченцето е с повърхностни наранявания. Прегледано е в болница и е освободено за домашно...
15.07 | 10:15
-
Защо египетският лешояд е пред пълно изчезване?
Биологичното разнообразие в страната е изправено пред безпрецедентна криза
15.07 | 12:30
-
Шишков за бетонните мантинели: Решенията трябва да са експертни, а не политически
Регионалният министър разпореди анализ на действащите стандарти и разкритикува призивите за...
15.07 | 14:00