Иновациите – новият фокус в Източна Азия 06.01 | 14:06
Производството с ниска себестойност ще остане на втори план

Икономическата активност, концентрирана около иновациите, ще се превърне във важен фактор за растеж в региона на Източна Азия.
Такова мнение сподели министърът на вътрешните работи и правосъдието на Сингапур К. Шанмугам, цитиран от електронното издание Bernama.
По думите му нуждата от иновации в сфери като технологии, свързани с околната среда, управлението на естествените ресурси и чистите енергоизточници ще нараства с развитието на икономиките на азиатските страни.
"Иновациите ще се превърнат в сериозен двигател на икономическия ръст за фирмите с добри позиции," каза Шанмугам при откриването на третия Глобален форум за интелектуалната собственост, който се провежда в Сингапур.
Според експертите развиващите се азиатски икономики, особено в източната половина на континента, все повече ще променят фокуса от производство с ниска себестойност към бизнес с повишена добавената стойност, чрез създаване и развитие на интелектуална собственост.
По време на форума стана ясно, че в много държави от региона, включително Сингапур, защитените активи и интелектуална собственост, резултат от прилагане на иновации, отговарят за 60 до 80% от пазарната стойност на високотехнологичните компании и фирмите производители на потребителски стоки.
На фона на очаквания ръст в търсенето на услуги, свързани с интелектуалната собственост Сингапур се очертава като регионален център за развитие на иновации и алтернативни технологии.
Около 500 експерти, представители на бизнеса, учени и политици от Източна Азия и от цял сват участват в двудневния форум.
Водещи
-
Габриела, която изтезава и уби десетки животни за пари, блъснала жена на зебра в София
Инцидентът е от 2019 г.
20.03 | 19:45
-
Вдигат заплтие в полицията от април?
Даниел Митов каза, че мотивацията за работа идва с увеличението на заплатите
20.03 | 19:30
-
Орлин Колев е избран за конституционен съдия от квотата на парламента
Той заема мястото на Константин Пенчев
20.03 | 19:15
Най-четени
-
Какви потребителски такси дължим като здравноосигурени
Информацията важи за всички лечебни и здравни заведения на територията на страната, независимо...
20.03 | 08:30
-
Третият ерген Васил Пенев влиза в предаването тази вечер
Васил Пенев е на 29 години. Живее и работи в София в сферата на търговията и рекламата
20.03 | 10:30
-
Държавата предлага 30% сградна инсталация в сметката за парно
След решение на Върховния административен съд досегашният начин на изчисление беше отменен
20.03 | 13:20
-
Лорер: Видя се мнозинството в зала вчера - на управляващите и ДПС-Ново начало
"Имам сериозни опасения за този бюджет. ПП-ДБ няма да подкрепи бюджета, защото не се изпълни...
20.03 | 08:45