Край на пияните зад волана! 03.01 | 12:08
Пил ли е водачът, няма шанс да подкара автомобила
Един от най-големите проблеми на съвременното общество е фактът, че много хора сядат зад волана, след като са употребили алкохол. Последствията от тези им действия са непредвидими, но често пъти са с трагичен край.
Ето защо непрекъснато се променят закони и се налагат нови и нови санкции за нарушителите. Проблемът е, че те не решават нещата напълно.
Бъдещето обаче ще ни избави от тези тревоги. Американското национално управление по безопасност на пътното движение (NHTSA) и 15 автомобилни производители обявиха началото на съвместен проект по разработване на система за разпознаване на пияните шофьори.
В момента новата система преминава лабораторни изпитания, като очакванията са в съвсем близко бъдеще да се появи и прототип.
Вижте подробности около новата система и как ще работи тя в Insmarket.bg.
Водещи
-
Времето утре е познато - слънце преди обяд, после ще вали и гърми
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°
08.06 | 17:25
Най-четени
-
Биков: Радев е станал рекламно лице на големите магазини
Депутатът от ГЕРБ-СДС Тома Биков коментира инициативата между кабинета “Радев” и търговските...
08.06 | 14:45
-
Радев: Инициативата „Кошница с грижа“ е сериозен ангажимент на търговските вериги и отговаря на обществените очаквания на потребителите и на българските производители
Министърът на земеделието и храните Пламен Абровски отбеляза, че с инициативата се постига...
08.06 | 14:00
-
Ивайло Мирчев за напускането на Кандев: Много ясен и тежък знак за начина на управление
Това коментира във Фейсбук съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев. Припомняме, че...
08.06 | 15:15
-
Пациенти в цялата страна издирват животоспасяващо лекарство
Жизненоважен антикоагулант изчезна от българските аптеки
08.06 | 10:45