Фруктиера ни пази от развалени плодове 13.06 | 14:37
Домакинският съд може да улавя присъствието и в най-ниски концентрации на газа етилен, който се отделя при процесите на загниване
Студент от лондонския университет "Брунел" конструира фруктиера със сензор, която предупреждава за развалящи се плодове, пише в. Daily Mail.
Домакинският съд може да улавя присъствието и в най-ниски концентрации на газа етилен, който се отделя при процесите на загниване.
Тогава фруктиерата автоматично включва червен светлинен сигнал, който предупреждава домакинството, че съдържанието ѝ бързо трябва да бъде изконсумирано. Разработката е дело на студента по дизайн Джагит Чода.
Тя била вдъхновена от факта, че поради липса на ранна сигнализация много плодове се развалят и биват изхвърляни. Всяка година във Великобритания домакинствата изнасят на боклука около 440 хиляди тона подобни загнили храни.
Смарт фруктиерата бе представена на годишното инженерно шоу на изобретенията и иновациите на университета "Брунел".
Водещи
-
Поредна стачка спря таксиметровите превози в Атина
13.01 | 15:20
-
Еврото увеличи в пъти търговията и оборота на Българската фондова борса
Индексът се повиши от 1156,43 до 1323,06 пункта, като паралелно се наблюдава рязко увеличение...
13.01 | 15:10
-
По-скъп вход за чужденци в парижкия Лувър
Всеки гражданин на държава извън ЕС ще трябва да плати 32 евро, за да влезе в музея
13.01 | 15:00
Най-четени
-
Първан Симеонов: Румен Радев стои в окопа и се готви да скочи на нож
Ефектът на новия играч
13.01 | 10:30
-
Кога ще има ясни правила за таксата „сградна инсталация“
Едно от ключовите указания на Съда на ЕС е свързано с начина, по който се разпределят...
13.01 | 11:15
-
Решават ли работниците от Непал и Филипините проблемите на пазара на труда у нас
Проучване
13.01 | 11:59
-
Грипна епидемия във Варна от утре
Лекарите напомнят, че симптомите на грипа са ясно разпознаваеми
13.01 | 11:30