Ще има финансиране на иновативния бизнес 14.10 | 16:04
Закон ще регламентира новата роля на Националния иновационен фонд

Екипът на Министерството на икономиката и енергетиката разработва Закон за иновациите, който ще регламентира нова роля на Националния иновационен фонд като реален източник за финансиране на иновативния бизнес. Това съобщи заместник-министърът на икономиката и енергетиката Анна Янева на тържественото събрание по случай 144-та годишнина от създаването на Българската академия на науките.
Тя допълни, че икономическата политика на правителството е фокусирана върху иновациите като основен фактор за устойчив растеж, повишаване на добавената стойност в икономиката и по-добър жизнен стандарт за хората.
Според нея всички тези усилия се правят заради идеята, че иновациите са най-сериозният двигател за растеж – независимо дали става дума за разработването на нови продукти и услуги или за нови начини за пазарна експанзия.
"Българската академия на науките е най-авторитетната научна институция в страната и винаги ни дава поводи за гордост, че нашият научен потенциал е конкурентоспособен в световен мащаб.
Ръководството на Академията продължава своята последователна политика за утвърждаване развитието на науката и иновациите като залог за стабилен икономически просперитет. Всяка година академията отчита все повече постижения в науката и иновациите, които са неизменен капитал за развитието на България като пълноценен член на вропейското семейство", каза още зам.-министър Янева.
Водещи
-
След като съдът го остави в ареста: Варненци пак подкрепиха Благомир Коцев с протест
По-рано днес във Фейсбук страницата на Коцев се появи негово писмо от ареста, в което обявява,...
24.09 | 21:00
-
Кошмарен сценарий: Ядрена война ще заличи 5 млрд. души
Австралия и Нова Зеландия са оазисите за оцеляване, само там има шанс за земеделието
24.09 | 20:45
Най-четени
-
Заради ареста на Коцев: Евродепутати поискаха спиране на плащанията по ПВУ за България
Политически контекст и последствия
24.09 | 09:59
-
Издъхна кинолегендата Клаудия Кардинале
Звездата почина в Немур, близо до Париж, в присъствието на децата си, на 87-годишна възраст
24.09 | 14:20
-
Забраната за телефони в клас: Всяко училище само ще определя какви ще са правилата
"Мисля, че не се съсредоточават в учението като гледат телефоните и щракат на телефоните",...
24.09 | 11:45
-
Делегация, водена от вицепремиера Атанас Зафиров, беше приета от премиера на Република Армения Никол Пашинян
Министър-председателят изрази надежда, че в резултат на посещението на г-н Зафиров ще се...
24.09 | 11:59