Министрите обсъждат новите мерки за защита от домашно насилие 28.03 | 07:00
Милошев ще внесе за одобряване националните програми за развитие на средното образование

Приемането на Национална програма за превенция и защита от домашно насилие 2013 г. ще бъде разгледана по време на днешното правителствено заседание, съобщават от пресслужбата на Министерския съвет.
Представителите на служебния кабинет ще определят председател на Централната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните, както и председател на Националния съвет за сътрудничество по етническите и интеграционните въпроси към МС.
Служебният министър на образованието проф. Николай Милошев ще внесе проект за одобряване на национални програми за развитие на средното образование.
Милошев ще предложи и одобряването на проект на програма за сътрудничество в областта на образованието и науката между просветното ведомство и Министерството на човешките ресурси в Унгария.
Допълнение на решение №693 на Министерския съвет от 2012 г. За определяне на университетските болници ще предложи служебният министър на здравеопазването проф. Николай Петров. Разгледано ще бъде и изменението на решение за определяне на представители на държавата в Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса.
В дневния ред ще бъде включено и решението за откриване на почетно консулство на България в Германия, със седалище в Щутгард. За почетен консул ще бъде назначен Тил Трукенмюлер.
Служебният министър на културата Владимир Пенев ще предложи за гласуване споразумение за сътрудничество в областта на културата между българското Министерство на културата и Министерството на човешките ресурси в Унгария за периода 2013-2015 г.
Водещи
-
Димо Алексиев влиза в затвора за година и половина, реши съдът на първа инстанция
Ще си вземе шофьорската книжка малко след излизане от пандиза
30.07 | 21:00
-
Тол камерите заснеха кола със средна скорост 202 км/ч на АМ „Тракия”
Друга летя със 181 км/ч по „Европа”
30.07 | 20:13
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Възпяха Десислава Иванчева в стихове
Тя е героиня във вдъхновената от Радой Ралин и Алеко книга "През Банкя до Харвард и назад" на...
30.07 | 15:00
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Борисов: Имаше 4 години да се закупи някаква техника, ако е имало воля
Не е имало воля. Това заяви пред журналисти в парламента лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
30.07 | 11:15