Искат разширяване на ски зоната над Банско 18.12 | 18:05
Подписка с искането ще бъде връчена на премиера Борисов
Подписка с искане за разширяването на ски зоната над Банско ще бъде връчена на премиера Бойко Борисов от кмета на общината Георги Икономов, съобщава БТА.
В подписката са се включили повече от 8000 души. Искането за разширяването ще бъде внесено в Министерски съвет от кмета и от представители на инициативния комитет от местни общественици и бизнесмени.
Самият Инициативен комитет, в който влизат местни общественици и бизнесмени, е създаден преди 20 дни съгласно Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление.
Основната цел е да бъде ускорен процесът по приемане на законови промени за доизграждането на ски зоната в курорта.
Икономов подчерта, че е важно да се знае, че хората в Банско подкрепят развитието на туризма и разумните инвестиции и те са повече от псевдоприродозащитниците. Кметът на курорта смята, че е нужно държавата да започне спешна работа по развитието на зимния туризъм в страната.
Водещи
-
Политическите реакции за приетия Бюджет 2026
От "Продължаваме Промяната" искат президентът да наложи вето
24.07 | 21:00
-
Меркурий вече не е ретрограден: За всяка зодия започва нов етап през 2026 г.
Отговорите идват, недоразуменията ще бъдат изяснени
24.07 | 20:30
-
Отвлечената от пастрока си Наталия се прибра у дома
Майката: Никога не съм губила надежда и я очаквах
24.07 | 20:15
Най-четени
-
Българите в Гърция могат да получат по 150 евро за дете
Извънредната помощ е за семейства с деца, които отговарят на подоходните условия
24.07 | 14:45
-
Липсвали пет болта на джантата: Спряха камион с пропан-бутан заради риск от инцидент
При проверката е установено, че липсват пет закрепващи елемента на едно от колелата.
24.07 | 12:45