Как да не бъдете шеф гадняр 26.02 | 07:29
Методът "командвам и контролирам" не е най-добрият
Да бъдеш шеф - за това мечтаят много хора. Управлението на служителите, многото задачи за вършене и голямото напрежение често карат шефовете да стават гадняри.
А не бива. Колегите от Econ.bg представят пет грешки, които е по-добре да не допускате, когато сте шеф.
Управлявате по метода на "командвам и контролирам"
Този метод означава, че всеки е длъжен да прави само това, което е абсолютно задължително, а собствените инициативи се наказват.
Преди години може и да е било нормално да се унищожава креативността, когато се е очаквало човек да работи за една компания в продължение на десетилетия. В момента обаче не е. Сега хората не работят за фирмата, а за собствената си кариера.
Ако един шеф прилага метода "Командвам и контролирам", най-добрите му служители ще го напуснат. Същевременно всеки, който се справя добре при такъв принцип на работа, не е най-добрият възможен служител.
Какви подходи още да избягвате, ако искате да бъдете добър шеф, прочетете в Econ.bg.
Водещи
-
Откриха тялото на издирваната в Пирин туристка
Малко преди откриването ѝ спасителите намериха невредимо нейното куче
21.06 | 18:01
-
Дончева: За 50 дни ПБ направиха каквото можаха, каквото могат и за каквото имат сили
Това, че руският патриарх благославя войските на своята държава, не го прави човек, който да...
21.06 | 18:00
-
Започнаха преговорите между САЩ и Иран по евентуално споразумение
Те се водят в луксозен хотел в Централна Швейцария, като се пояснява, че става въпрос за...
21.06 | 17:40
-
Мъж на 75 години се е удавил в района на Южния плаж в Китен
Влязъл във водата и му прилошало
21.06 | 17:20
Най-четени
-
Велислав Величков: В ПП не знаем, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
"Никой не е чул какво мисли Андрей Гюров. Бих посъветвал партийните лидери да не участват в...
21.06 | 14:00
-
Иван Василев: Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване”
Целта е да бъде ускорен темпът и качеството на произвеждане на софтуер за държавните нужди
21.06 | 12:40
-
В ГЕРБ вече виждат Делян Добрев на "Дондуков" 2?
Засега няма официално решение и никой в партията не говори открито за президентска...
21.06 | 16:20