Катаджиите хванаха 79 софийски джигити 30.10 | 12:23
Най-големият нарушител е карал с близо 50 км/ч над разрешената
В рамките на специализираната полицейска операция, приключила тази сутрин в 10 часа, общо 79 служители на ОДМВР-София извършваха постоянен и всеобхватен контрол на скоростта на движение на моторните превозни средства в населените места, главните и третокласни пътища на територията на Софийска област.
За целта съобразно интензивността на движението и рисковите участъци с условия за управление на МПС с висока скорост бяха определени 68 точки за контрол.
В хода на операцията полицейските наряди са установили общо 79 нарушения на скоростния режим, за които са съставили 26 акта и 53 фиша. Паралелно с това пътните полицаи са констатирали и 127 нарушения на Закона за движение по пътищата.
По време на операцията на територията на областта за възникнали четири леки пътнотранспортни произшествия.
Най-голямото превишение на разрешената скорост са констатирали вчера служителите от сектор "Престъпления по пътищата". В района на 26-км на първокласен път 1-8 те установили лек автомобил "Тойота Раф 4" с германска регистрация, движещ се в посока Калотина с 95км/ч при ограничение до 50км/ч.
66-годишният водач е санкциониран по административен ред с глоба в размер на 200 лева.
Най-много нарушения за скорост са установени от служителите на РУ-Своге - 16, РУ-Правец -11 и РУ-Ихтиман - 9.
По 17 нарушения на Закона за движение по пътищата са установили служителите на магистрална полиция и РУ- Костинброд, 16 са констатирали колегите им от РУ-Елин Пелин.
Водещи
-
USEUCOM: САЩ разполагат с отбранителни способности в България и остават в готовност
Изявлението идва на фона на искането за временно разполагане на американски самолети в...
22.07 | 14:00
-
ПБ се отказа от таван на шефските заплати в държавните фирми
Депутатът от ПБ Стефан Белчев обясни, че имало възражение от министъра на икономиката...
22.07 | 13:45
Най-четени
-
Борисов след нотата от Иран: Йотова да свика КСНС
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и други представители на партията с нови критики към...
22.07 | 09:15
-
Безопасно ли е да се пуска пералня при гръмотевична буря? Експерт посочи рисковете
Не използвайте душа и съдомиялната
22.07 | 10:45
-
Гласуват окончателно новите бюджети за здраве и пенсии
Народното събрание одобрява ключови финансови рамки на второ четене
22.07 | 09:30
-
Бодибилдърът, заснел момчетата с райски газ зад волана: Исках да предотвратя трагедия
"Забелязах, че вътре има три балона и трима души. Единственото, което можехме да направим,...
22.07 | 10:30