Ким Чен Ун се ваксинира със "Спутник V"? 15.12 | 16:13
КНДРе купила дози от руската ваксина срещу COVID-19
Корейската народнодемократична република (КНДР) е купила дози от руската ваксина срещу COVID-19 "Спутник V".
Според московската медия "Лайф.ру", която се е позовала на източници от Южна Корея, Китай и Япония, количеството е било достатъчно за имунизацията на няколко десетки души.
"Вероятно средството, предпазващо от смъртоносното заразно заболяване, е било предназначено за висшия ешелон на властта, включително и лидера на азиатската комунистическа държава – Ким Чен Ун", написа още Лайф.ру.
Както посочи още цитираното издание, Северна Корея е купила от Русия и Китай и огромно количество термометри, предпазни маски и други подобни принадлежности.
Посолството на Москва в Пхенян от своя страна е заявило, че не е разполагало с информация за сделка със "Спутник V".
Водещи
-
Жена загина при пожар в къща във Варна
Пожарът е обхванал цялата едноетажна къща, както и покривът
28.06 | 12:40
-
Без книжки: Шофьор и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
По двата случая се водят досъдебни производства
28.06 | 12:20
-
Топ астрологът Венета Матева за пълнолунието и ретроградния Меркурий на 30 юни
Ето кои зодии да внимават
28.06 | 12:00
-
Пълна програма по дни и часове до края на Световното по футбол
Груповата фаза приключи, ясни са съперниците и потоците до финала в Ню Йорк на 19 юли
28.06 | 11:40
Най-четени
-
Александър Вучич обяви, че подава оставка до седмици
На фона на 36-градусова жега и година и половина масови студентски протести, сръбският...
28.06 | 10:00
-
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната
Очакват се температури между 32° и 37°, в София - около 32°
28.06 | 09:00
-
Калфин: Проектобюджетът отразява развитието на публичните финанси през първата половина на годината
Проблемът е, че сега плащаме цената на няколко години абсолютно безотговорно или некадърно...
28.06 | 09:45