Китай с интерес към вината ни 18.11 | 11:48
Това стана ясно по време на среща между зам.-министрите на земеделието на България и Китайска народна република
Китай има интерес за внос на български вина, традиционни млечни и месни продукти, птиче месо и яйца, зърнени и маслодайни култури, преработени плодове и зеленчуци.
Това стана ясно по време на среща между заместник-министъра на земеделието и храните д-р Цветан Димитров и зам.-министъра на земеделието на Китайска народна република Гао Хонбин в МЗХ, съобщиха от ведомството.
Двамата обсъдиха подписването на двустранен протокол за търговски стокообмен между България и КНР.
Зам.-министър Димитров информира, че търговията със земеделски и хранителни стоки между двете страни през последните години все повече се разширява, но вносът от Китай значително надхвърля в стойностно изражение българския износ и затова е необходимо активизиране на търговията с експортно-ориентирани български стоки за китайския пазар.
Той подчерта, че трябва да подкрепим усилията на двете експертни групи, за по-бързото финализиране на обмяната на опит във фитосанитарния контрол и ветеринарната област, за да може подписването на протокола да е в най-кратки срокове.
От своя страна зам.-министър Гао Хонбин потвърди желанието на КНР сътрудничеството между двете страни да се задълбочава и българските стоки да навлязат на китайския пазар, както и инвестициите на китайските компании в България.
Водещи
-
Обиск и арести в кметството на р-н "Приморски" - Варна заради Баба Алино (ВИДЕО)
Полицейската прверка е заради издаваните фалшиви удостоверия за търпимост на сградите
25.06 | 18:15
-
Днес на Мондиала: Финална развръзка в още три групи
25.06 | 18:30
-
Асен Василев: Огромна лъжа е написана в Бюджет 2026, той е самоубийствен
"Измислиха си "дупката", за да оправдаят €3,5 млрд. на обръч от фирми в строителството и...
25.06 | 18:00
-
Фон дер Лайен обяви отпускането на €3,2 млрд. от заема на ЕС за Украйна
Очаква се Украйна да сключи над 160 споразумения на стойност над 10 млрд. евро през следващите...
25.06 | 17:45
Най-четени
-
КЗК погна летище „Васил Левски“ - София за прекомерно високи цени на храни и напитки на Терминали 1 и 2
В тази връзка Комисията ще извърши задълбочен анализ на пазарната структура, условията за...
25.06 | 12:15
-
Демерджиев: При катастрофата на магистрала „Тракия“ има смущаващи обстоятелства
„Към момента няма активни действия. Създаде се координация, работим по стратегия, използвайки...
25.06 | 11:30
-
"Майчинството не е милостиня": Майките спират да мълчат "пред фалшивите обещания" и излизат на протест на 1 юли
Основните искания на майките включват:
25.06 | 10:45
-
DARA ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Предвижда се да бъдат заснети клипове и рекламни материали с известни българи, които могат да...
25.06 | 15:20