Още сме живи! И какво от това? 22.12 | 09:29
Някой всъщност вярвал ли е, че светът ще свърши просто така?
Краят на света не настъпи! Някой да се е съмнявал?
Някак очаквано не ни се случи поредният Армагедон, с който ни плашат не за първи път.
Не се появи огромен астероид, който да отнесе Земята, нито огнена комета. И Слънцето не изригна фатално, нито полюсите на планетата рязко си смениха местата, предизвиквайки тотален колапс.
Големият адронен колайдер не избухна... и Северна Корея не взриви света с ядрено оръжие, нито Иран предизвика скоростна война, която да ни затрие всички. И изобщо, не се случи нито една апокалиптична картина, която мнозина умове са в състояние да нарисуват.
Да му мислят онези, които дадоха луди пари да си купуват къщи бункери, или да строят специални убежища дълбоко под земята в дворовете си. Сигурно най-щастливи са онези американски ученици, които "намазаха" по някой друг неучебен ден заради страха от края на света.
И така, Апокалипсисът не настъпи, а гордите наследници на маите заговориха, че всъщност идва нова епоха. Учени в Мексико разясниха теорията си, че просто започва нов голям цикъл, а стотици хора обсадиха югоизточните щати на страната, където са най-големите археологически паметници на маите, за да празнуват новия свят, който, естествено, ще е по-добър, по-красив и изобщо – по.
Да, ама и теорията, че от утре всички дружно ще се променим и ще настане нов световен ред доста куца.
Просто няма как еволюционни процеси, за които са необходими стотици години, да се случат за ден. Изключено.
Друг е въпросът, че човечеството изглежда върви с по-бързи темпове към края си, отколкото към едно чисто и ново начало на по-добър и мирен свят.
21.12.2012 се оказа просто поредната теория за края на света. Такива опасения е имало много назад във времето – всички са чували за библейския Страшен съд, такива опасения е имало например при настъпването на 1000 година от Новата ера. Подобни слухове опитваха да всеят паника и в навечерието на все още близката 2000 година. Ще ги има и занапред
Все пак, не го мислете – край на света ще има. Това поне учените ни го гарантират. Но, ще трябва да почакаме няколко милиарда години, така че няма как да сме свидетели на зрелището.
Затова, както е казал народът – носете си новите дрешки и се наслаждавайте на живота. Пък, когато ни застигне краят – застигне. Важното е как си живял, не как си си отишъл.
Водещи
-
АПИ връща колчетата: Без ляв завой към Гърция през Кресна
Същата организация на движение имаше и през лятото на миналата година, когато беше монтирана...
06.07 | 16:19
-
Не само лечебен: Невенът се оказа ценен източник на протеин
Изследването на специалисти от Университета на Джорджия показва, че венчелистчетата на невена...
06.07 | 15:59
-
Ужас в Австралия: Разследват майка за канибализъм след смъртта на 4-годишния ѝ син
Полицията описва смразяващата гледка като "изключително тежка сцена"
06.07 | 15:49
-
От кражби на халати до пране в кани: Експерт разкри как хората губят задръжки в хотелите
Експертът по етикет обръща специално внимание на начина, по който изразяваме недоволство. Той...
06.07 | 15:30
Най-четени
-
Издирването на 11-годишната Наталия продължава
След седмица в неизвестност – 11-годишната Наталия и мъжът, с когото детето е тръгнало
06.07 | 10:30
-
Мъртвото вълнение идва все по-рано
Заради климатичните промени мъртвото вълнение все по-често се появява значително по-рано през...
06.07 | 10:15
-
БАБХ иззе близо три тона животински продукти на границата
Мащабна контрабанда в автобус
06.07 | 12:15
-
Четирима туристи се удавиха в рамките на един час в района на турския курорт Кушадасъ
Силният вятър, духащ със скорост 23 км в секунда, големите вълни и активното морско течение са...
06.07 | 10:45