Домейнът на кирилица навърши 2 години 23.05 | 15:53
Все по-популярен става .ею, регистрираните сайтове вече са над 2000
Домейнът на кирилица .ею отбелязва напредък и през втората година от създаването му. От създаването на домейна преди две години новорегистрираните .ею домейни са почти 2 000, като общият брой на регистрираните домейни на кирилица достигат над 3 000.
"Основната ни мисия в EURid е да подкрепяме стремежа на Европейския съюз за многоезичие и културно многообразие в интернет. Домейнът на кирилица .ею не само, че позволява по-лесен достъп до новите технологии на родния ни език, но и запазването на езика ни сред нашите съграждани, живеещи по целия свят", отбеляза Пламена Аржант, българският мениджър, който отговаря за страната ни в EURid, организацията, която управлява европейските домейни от името на Европейската Комисия.
В същото време, европейските домейни .ею и .eu са все по-популярни сред българите, като регистрациите им към края на 2017 година достигат растеж на регистрациите от над 30%, който е вторият най-голям темп на нарастване в Европа. За сравнение, общото нарастване на регистрираните .eu домейни е 1.8% като единствено Австрия има по-голям темп на регистрация на европейските домейни. Добрите темпове на растеж на България се задържат и през първото тримесечие на 2018 година, когато отново надминават 30% в сравнение с първото тримесечие на 2017 година.
От създаването си през 2007 година, общо регистрираните .eu домейни достигат 3 824 289 като най-много са регистрираните в Германия – над един милион.
Водещи
-
Евгений Кънев: Радев се очертава като истинска катастрофа за България
Нетът е пълен с гняв, подигравки и мемета на премиера, отбеляза той
18.07 | 18:00
Най-четени
-
Демерджиев: Българската прокуратура е доста колеблива в действията си
Вътрешният министър проведе срещи в САЩ заради охраната на границите и санкциите по закона...
18.07 | 11:00
-
Петър Витанов: Радев беше категоричен - България на този етап няма място в „Коалицията на желаещите”
Ние имаме интерес, особено в енергийната сфера. Украйна търси възможност за захранване на...
18.07 | 09:45
-
Тодор Тагарев: Румен Радев върви срещу българския национален интерес
Трябва да се дефинира какво означава национален интерес, коментира бившият военен министър
18.07 | 12:21