Коя е най-голямата грешка на Христо Стоичков? 22.02 | 21:00
Българската легенда сам даде отговор на този въпрос
Голямата легенда на българския футбол Христо Стоичков даде откровено интервю пред TV7, признавайки коя е най-голямата му грешка в професионален план.
Камата довери, че не е трябвало да поема националния отбор на България на толкова ранен етап от треньорската си кариера, както се случи след Европейското първенство в Португалия през 2004 година.
Тогава настоящият наставник на Литекс замени на поста Пламен Марков, но липсата на опит си каза думата, а Христо Стоичков не успя да оправдае очакванията към себе си. Бившият футболист на Барселона дори заяви, че за него националният тим на България е затворена страница в живота му.
"Най-голямата ми грешка е, че избързах да стана треньор на националния отбор. Това е една от най-големите ми грешки. Избързах да стана. Но човек се учи от грешките си, Каквото и да направим, няма да се върне назад. Ще остане там, в историята", заяви той.
"За мен националния отбор е затворена страница. И мисля, че трябва да бъда разбран, защото минал ли си един път от там, няма смисъл да се връщаш", добави Стоичков.
През 1995 година Христо Стоичков напусна любимата си Барселона и изкара един сезон в италианския Парма, като кавалерът на Златната топка призна, че с това са си отишли и най-добрите му години като футболист.
"В началото в Барселона бяха най-силните ми години като футболист. След това отидох за една година в Парма, върнах се, но не беше това, така че...Два пъти на едно място е много трудно", разсъждава Камата.
Водещи
-
Вижте шокиращите предсказания на Св. Паисий Светогорец за Апокалипсиса
Днес църквата почита светия отец
12.07 | 18:00
-
Министър Демерджиев трябва да бъде подкрепен дори от политическите си опоненти
Това заяви бившият вътрешен министър Цветан Цветанов
12.07 | 17:40
-
Интензивен трафик на ГКПП „Калотина”: На граничния пункт очакват над 50 000 автомобила за денонощие
От „Гранична полиция” съобщиха, че ще работят на пълни обороти
12.07 | 17:20
-
Зеленски предлага смяна на премиера на Украйна и обяви промени в правителството
По думите на украинския президент предстои съвместно с депутатите да бъдат извършени...
12.07 | 17:00
Най-четени
-
Полина Паунова: "Хвърковатата чета" Пеевски - Атанасова удря всички!
Журналистът посочи, че от справката на ГДБОП за полетите на Пеевски са възникнали повече...
12.07 | 11:00
-
Борисов: Ако кабинетът предложи бюджет с 3% дефицит, няма да го атакуваме, сега ще се похарчат милиарди
Според лидера на водещата опозиционна партия другата възможност е реакторите да бъдат...
12.07 | 16:25
-
Детските градини със система за наблюдение и оценка на качеството
Министерството на образованието ще я прилага пилотно в 22 градини от 4 общини
12.07 | 10:40
-
Стивън Сегал: Третата световна война наближава
Можем да се окажем в ситуация, в която нещата ще стоят по-зле от всякога, смята американският...
12.07 | 15:00